fbpx
18 Лютого, 2022

Словацькі далекобійники тимчасово припинили страйк на кордоні з Чехією

Словацькі далекобійники тимчасово припинили страйк на кордоні з Чехією

Словацькі далекобійники погодилися тимчасово призупинити свій страйк з вечора четверга до опівночі наступної середи, 23 лютого. Акція перевізників почалась ще 14 лютого та частково перекрила рух на прикордонному переході з Чехією Бродське/Бржецлав.

Учасники протесту закликають уряд і профільні міністерства негайно провести переговори та наголошують, що вони продовжать страйкувати, повідомляє TASR.

словацькі далекобійники

Таким чином далекобійники та ініціатива фермерів відреагували на заяви міністра транспорту Андрея Долежала та міністра фінансів Ігоря Матовича. Ті раніше заявили, що у них немає проблем вести переговори з асоціаціями, але не в ситуаціях, коли вони блокують кордони або дороги.

“Ми твердо віримо, що міністр транспорту і міністр фінансів усвідомлюють наш крок і до 23 лютого 2022 року проведуть переговори з нами”, – підсумували організатори протестів.

Окрім блокування руху на переході з Чехією, перевізники та їхні партнерські організації також протестували на кордоні з Угорщиною та Польщею. Своїми діями вони ускладнили прикордонний рух, особливо вантажного транспорту, але затримок у русі не було.

Варто нагадати, що словацькі перевізники вимагають коригування цін на пальне за прикладом Польщі та Угорщини, подальшого зниження дорожнього податку, відшкодування акцизного збору на паливо, а також зниження плати за проїзд. Вони зазначають, що після заходів урядів Угорщини та Польщі паливо в цих двох сусідніх зі Словаччиною країнах дешевше.

На початку тижня міністр фінансів Матович відкинув можливість зниження ставок акцизного податку на пальне.

Він також нагадав, що нинішня система збору за проїзд є невигідною для країни, оскільки її оператор SkyToll отримував приблизно половину зборів, зібраних у вигляді винагороди за перевірений період. Словаччина зараз обирає постачальника нового мита, яким потім хоче управляти держава.

У понеділок до акції перевізників долучились і фермери. Вони додали п’яте прохання – відставку міністра сільського господарства та розвитку села Самуїла Влчана.

 

InfoPost.Media

Фото: slovensko.hnonline.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі