fbpx
29 Грудня, 2021

Словацька Земплінська Ширава: біля кордону з Україною збудують велодоріжку за 1,4 млн євро

Словацька Земплінська Ширава: біля кордону з Україною збудують велодоріжку за 1,4 млн євро

Кошицький самоврядний край (KSK) планує за кошти єврофондів побудувати велодоріжку поблизу водосховища Земплінська Ширава між селами Залужице та Лучки Міхаловецького району.

Він буде частиною велосипедного маршруту Земплін, пише me.sk.

земплен

Бюджет цього проєкту становить 1 428 000 євро, співфінансування п’яти відсотків (71 400 євро), затвердила рада KSK на своєму грудневому засіданні.

Інтенсивність цього веломаршруту в літній сезон оцінюється у 200 велосипедистів на годину.

Раніше голова Кошицького самоврядного краю Растислав Трнка казав, що першу ділянку Земплінського веломаршруту між селами Залужице та Лучки можуть завершити вже до кінця цього року. Інші ділянки, на яких можуть продовжити велодоріжку, потребують більш тривалої підготовки для врегулювання майнових та земельних відносин.

За його словами, це буде майже шестикілометрова ділянка з орієнтовним кошторисом від 600 до 800 тисяч євро.

земплен2

Ще однією інфраструктурною новацією для Кошицького краю може стати додаткове джерело енергії для опалення. Тут до 2026 року планують запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Для цього використають свердловин поблизу села Свініца. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі