fbpx
24 Лютого, 2022

Словацька влада засуджує агресію Росії проти України – Чапутова

Словацька влада засуджує агресію Росії проти України – Чапутова

Президент Словацької Республіки Зузана Чапутова рішуче засудила незаконну агресію Російської Федерації проти України. Вона висловила повну підтримку та солідарність з українським народом.

“Надія тих, хто думав, що Росія буде задоволена військовою окупацією частини Донецької та Луганської областей, виявилася ілюзією”, – заявила Чапутова в соцмережі.

Вона нагадала, що Російська Федерація вторглася в Україну, а російські збройні сили також завдали удару по решті східної України.

Зузана Чапутова

У свою чергу, глава уряду Словаччини Едуард Гегер у соцмережах написав:

“Росія сьогодні розпочала війну в Україні. Вона напала на слабших, чия єдина провина в тому, що вони хотіли жити мирно згідно зі своєю уявою, як інші народи. Це непрощений варварський акт з боку Росії, грубе порушення міжнародного права. На очі знову попався російський імперіалізм у своєму агресивному, войовничому вигляді”.

За його словами, уряд Словацької Республіки з усією рішучістю засуджує дії президента РФ Володимира Путіна та його уряду.

“Усі жертви, які принесе ця війна, стануть його жертвами і він буде відповідальним перед світовою громадськістю. Словацька Республіка стоїть на стороні страждального українського народу”, – зазначив Гегер.

Уряд Словацької Республіки у співпраці з союзниками в НАТО та Європейському Союзі сприятиме самообороні України від російського агресора та вживатиме заходів щодо припинення боїв. Укладання миру є абсолютним пріоритетом.

“Однак сьогодні ми знаємо, що цього можна досягти лише маючи військову перевагу проти диктатур та деспотів”, – зазначив він.

За словами міністра закордонних справ Словацької Республіки Івана Корчока, Росія грубо порушує міжнародне право, принципи Статуту ООН, і ця дія є загрозою європейській безпеці.

“Я рішуче засуджую прямий військовий напад Російської Федерації на нашого сусіда -Україну. На сьогоднішньому позачерговому засіданні НАТО ми звернемося до Альянсу про консультації щодо четвертої статті”, – сказав Корчок, додавши, що цього вимагає нинішня ситуація.

Міністр внутрішніх справ Роман Мікулец стверджує, що військова агресія, жертвою якої став наш східний сусід, є абсолютно неприйнятною. Вони висловлюють підтримку та солідарність Україні.

“Російська Федерація повинна нести відповідальність за таке грубе і невиправдане порушення міжнародного права”, – сказав Мікулец.

Він стверджує, що ми зробимо все, що в наших силах і компетенції, щоб сприяти мирному завершенню цього конфлікту.

“Ми перебуваємо в тісному контакті не лише з українськими урядовцями, а й з іншими членами НАТО”, – сказав Мікулец.

Голова Мінфіну Ігор Матович зазначив, що український народ переживає багато страждань і труднощів. Він закликав до солідарності.

“Росія не витрималася від спокуси напасти на слабшого. Вона перетворила на марні папери міжнародні зобов’язання”, – сказав Матович.

За словами Вероніки Ремішової, віце-прем’єр-міністра і міністра інвестицій, регіонального розвитку та інформатизації Словацької Республіки, народ України хотів лише мирно працювати для своїх сімей та своєї Батьківщини та зберегти свободу.

“Ми проти збоченої війни, проти безглуздих страждань і вбивств людей”, – зазначила вона в соцмережі.  – “Такий варварський напад востаннє був у нашому регіоні 80 років тому, коли Гітлер вторгся до Чехословаччини, а згодом і на всю Європу”, – сказала вона в соцмережі.

Як додала Ремішова, ми повинні показати, що наш ідеал миру та взаємної співпраці, незважаючи на кривди минулого, сильніший за агресію та поневолення інших народів.

Нагадаємо, в ніч на 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив із екстреним зверненням до росіян, в якому повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі.

За його словами, Росія прийняла рішення про проведення спеціальної операції на території України.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі