fbpx
25 Травня, 2022

Словацька молодь виїжджає до Чехії, повертатись планує третина – дослідження

Словацька молодь виїжджає до Чехії, повертатись планує третина – дослідження

Дві третини молодих словаків у віці 18-25 років хочуть або вже навчаються за кордоном через якість освіти, причому більшість тих, хто вже виїхав, обрали сусідню Чехію, показало нове опитування.

За останні 15 років з країни виїхали понад 300 тисяч людей. Серед тих, хто хоче виїхати, лише третина заявили, що хочуть повернутися. Це показало опитування, проведене банком “Slovenská sporiteľna”, пише Euractiv.

студенти Словаччина

Дослідження додає, що виїжджають переважно студенти з більшою кваліфікацією.

Питання відтоку мізків у Словаччині вже обговорювалося, але поки що конкретних дій не вжили.

Міністерство освіти зазначає, що молодим словакам запропонують гранти, щоб вони повернулися.

“Ми підтримуватимемо 1400 студентів на рік, з яких 1000 будуть найталановитішими студентами, а 400 – студентами з якимись недоліками”, – сказав держсекретар міністерства освіти Людовіт Пауліс.

Компанії також відчувають наслідки відтоку мізків, і деякі з них почали власні ініціативи з метою повернути словаків.

“Ми переконані, що Словаччині потрібні люди, які вірять у її майбутнє. Тільки так ми всі житимемо краще, бізнесмени та бізнес-леді будуть кращі, і тільки так ми всі разом досягнемо успіху як країна”, – сказала Даша Юрікова, представниця  одного з найбільших банків країни “Slovenská sporiteľna”.

За словами аналітиків, навчання та життя за кордоном має і позитивний ефект у разі повернення студентів до Словаччини.

“Добре, коли люди пробують іноземний досвід. У них з’являються нові ідеї, але тоді добре, коли вони повертаються до Словаччини. Це допоможе їм і словацькій економіці в цілому”, – сказав аналітик Матей Горяк.

Більшість словаків їдуть до Чехії через вищу освіту та культурну близькість. У Брно, другому за величиною місті Чехії, навчається приблизно 20 000 словацьких студентів.

Однак результати дослідження Університету Коменського в Братиславі стверджують й інше. Попри те, що якість освіти, можливості працевлаштування для молоді у Словаччині гірші, ніж в інших країнах Вишеградської четвірки, молодь у Словаччині явно найбільш негативно ставиться до Європейського Союзу. Тим не менш, бажання молодих словаків та словаків емігрувати, як це не парадоксально, найменше в порівнянні з іншими країнами V4.

 

InfoPost.Media

Фото: vysokeskoly.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі