11 Грудня, 2021

Словацька компанія отримала у власність газове родовище на Закарпатті

Словацька компанія отримала у власність газове родовище на Закарпатті

Словацька компанія NAFTA через дочірню компанію NAFTA International B. V. отримала дозвіл на промислову розробку Ужгородської газової площі. Це стало можливим після одобрення Антимонопольним комітетом України набуття контролю компанією над CNG Holdings Netherlands B. V., якій належить 100% в ТОВ “Сі-Ен-Джі” – власника спеціального дозволу на розробку.

Відповідне рішення АМКУ прийняв 10 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

газове родовище

Після цього у разі виконання певних умов та затвердження її регулятивними органами України NAFTA стане єдиним власником ліцензії.

У розвідці Ужгородської площі з 2016 року компанія NAFTA вже провела 3D сейсмічні вимірювання на площі в 118 кв. км. Дослідники визначили кілька перспективних ділянок і пробурена перша розвідувальна свердловина.

“Завдяки угоді про партнерство з Cub Energy і придбання 50-відсоткової частки в ліцензії на Ужгородську площу ми вийшли на український ринок. Під час співпраці ми взаємно обмінювалися ноу-хау і, головним чином, мали можливість застосувати наш довголітній досвід в області пошукової та промислової геології, а також буріння свердловин. Отримання 100-відсоткової частки в ліцензії надасть нам можливість більш гнучкого розвитку діяльності та інвестицій в даному регіоні”, – зазначив генеральний директор NAFTA Мартін Бартошович.

Варто зазначити, що ліцензія на Ужгородську газову площу охоплює площу близько 300 кв. км. Вона являє собою продовження вже розвіданої території на сході Словаччини і повторює деякі характеристики відкритих словацьких родовищ.

Варто нагадати, що у 2016 році словацька нафтогазова компанія Nafta вже придбала у американської компанія Cub Energy Inc. з активами в Україні за 1,5 млн євро 50% в Ужгородській газової площі.

Крім того прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер наголосив, що ЄС має зробити висновки з нинішньої енергетичної ситуації в країнах Європи. Словаччина готова використовувати свої транзитні можливості та стати важливим гравцем в ЄС у вирішенні енергетичної кризи та розраховує на запаси газу в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: uprom


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі