fbpx
25 Листопада, 2021

Словаччина вибачилася за примусову стерилізацію ромських жінок

Словаччина вибачилася за примусову стерилізацію ромських жінок

Словацький уряд приніс офіційні вибачення тисячам ромських жінок, які були примусово стерилізовані в країні під час правління комунізму. У своїй заяві уряд коаліції чотирьох партій засудив порушення, які тривали роками.

Комісар з питань ромів країни звернув увагу на те, що кількість постраждалих жінок можна оцінити тільки приблизно, але, ймовірно, їх тисячі, повідомляє hvg.hu.

Sterilizatsiya Evgenika

За даними уряду, з 1966 по 1989 рр. тодішня влада проводила примусову стерилізацію з метою зменшення населення ромської меншини. Але у деяких клініках вже навіть після падіння комуністичного режиму, з 1990 по 2004 роки, на ромських жінок чинили незаконний тиск, щоб вони давали згоду на стерилізацію після пологів.

Як правозахисні організації, так і Рада Європи роками вимагали від словацького керівництва визнати систематичні порушення прав людини в минулому та вибачитися перед жертвами.

Дуня Міятович, комісар Ради Європи з прав людини у Страсбурзі, привітала рішення словацького уряду в середу, 24 листопада. Вона назвала таке рішення важливим першим кроком, і водночас закликала створити механізм якнайшвидшої компенсації постраждалим.

Ми також публікували історію про молодий жіночий ромський музичний гурт із Сербії, який має намір розвіювати стереотипи щодо ромів. Pretty Loud не є звичайною жіночою поп-групою та не співає сентиментальних пісень про кохання. Натомість їхні тексти зосереджені на тяжкому становищі ромських жінок та мрії про краще майбутнє.

 

InfoPost.Media

Фото: hli.org.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі