08 Квітня, 2022

До Києва прибули голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та словацький прем’єр Едуард Геґер

До Києва прибули голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та словацький прем’єр Едуард Геґер

Делегація на чолі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, до складу якої входять прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер та міністр закордонних справ ЄС Жозеп Боррель, прибула в Україну.

Про це у п’ятницю у соцмережі повідомив прем’єр-міністр словацького уряду.

“Я вже прибув в Україну з Урсулою фон дер Ляєн. На зустрічі з (українським) президентом Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Денисом Шмигалем я виступаю з конкретною пропозицією щодо допомоги Україні”, – написав Геґер у Facebook.

Eduard Heger

Словацький прем’єр також уточнив, що конкретна пропозиція допомоги полягає в тому, щоб отримати перспективи щодо вступу України до Європейського Союзу. Також словацький уряд підготував пропозиції транспортування зернових з України до ЄС, “оскільки Україна є одним із найбільших експортерів, а її порти заблоковані Росією”. Крім того, Геґер планує запропонувати збільшити використання Словацького центру гуманітарної допомоги.

Делегація на чолі з головою Єврокомісії вирушила до України потягом у п’ятницю ввечері з польського міста Перемишль, що всього за 13 кілометрів від українського кордону.

“Я з нетерпінням чекаю на Україну”, — написала фон дер Ляєн у дописі в соцмережі Twitter.

Там вона опублікувала фотографію, на якій іде біля поїзда, а прем’єр-міністр Геґер стоїть біля неї.

Fpziy12xwaqfa1r

Нагадаємо, в средині березня до столиці України, яку тоді намагались оточити російські війська, прибув прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала разом із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким та прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншем. Прем’єр Словаччини Едуард Геґер у зустрічі взяти участь не зміг через питання безпеки.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі