Новини 08 Квітня 13:02

До Києва прибули голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та словацький прем’єр Едуард Геґер

Делегація на чолі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, до складу якої входять прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер та міністр закордонних справ ЄС Жозеп Боррель, прибула в Україну.

Про це у п’ятницю у соцмережі повідомив прем’єр-міністр словацького уряду.

“Я вже прибув в Україну з Урсулою фон дер Ляєн. На зустрічі з (українським) президентом Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Денисом Шмигалем я виступаю з конкретною пропозицією щодо допомоги Україні”, – написав Геґер у Facebook.

Eduard Heger

Словацький прем’єр також уточнив, що конкретна пропозиція допомоги полягає в тому, щоб отримати перспективи щодо вступу України до Європейського Союзу. Також словацький уряд підготував пропозиції транспортування зернових з України до ЄС, “оскільки Україна є одним із найбільших експортерів, а її порти заблоковані Росією”. Крім того, Геґер планує запропонувати збільшити використання Словацького центру гуманітарної допомоги.

Делегація на чолі з головою Єврокомісії вирушила до України потягом у п’ятницю ввечері з польського міста Перемишль, що всього за 13 кілометрів від українського кордону.

“Я з нетерпінням чекаю на Україну”, — написала фон дер Ляєн у дописі в соцмережі Twitter.

Там вона опублікувала фотографію, на якій іде біля поїзда, а прем’єр-міністр Геґер стоїть біля неї.

Fpziy12xwaqfa1r

Нагадаємо, в средині березня до столиці України, яку тоді намагались оточити російські війська, прибув прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала разом із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким та прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншем. Прем’єр Словаччини Едуард Геґер у зустрічі взяти участь не зміг через питання безпеки.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі