fbpx
11 Жовтня, 2021

Словаччина скоротить тривалість карантину для невакцинованих приїжджих

Словаччина скоротить тривалість карантину для невакцинованих приїжджих

Тривалість карантину після в’їзду до Словаччини скоротиться з 14 до 10 днів у разі його безсимптомного перебігу. Зміни карантинних правил, регламентовані указом Управління громадського здоров’я (Úrad verejného zdravotníctva), набудуть чинності з 15 жовтня.

Крім того відбування карантину може бути припинене після отримання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, який можна провести не раніше, ніж на 5 день. При цьому обов’язковість карантину не поширюється на вакцинованих осіб.

Rfi Sk

Статус повністю вакцинованої особи має бути підтверджений при в’їзді на територію Словацької Республіки або COVID-сертифікатом ЄС. Також діють інші національні посвідчення третьої країни. Він має містити штам або електронний QR-код та бути перекладений англійською мовою.

Реєстрація через словацький портал eHranica буде обов’язковою для осіб старше 12 років та двох місяців на час в’їзду до Словаччини.

“Термін встановлено таким чином, щоб особа у віці 12 років після вакцинації мала необхідний час, щоб рівень захисних тіл в організмі встиг вирости до достатнього рівня”, – пояснила речниця Управління громадського здоров’я Даша Рачкова (Daša Račková).

Як і раніше, примусовий карантин також не поширюватиметься на осіб, які в’їжджають на територію Словацької Республіки для отримання дозволу на роботу. Також сюди входять екіпажі літаків, поїзних бригад, водіїв вантажівок, працівників ритуальної сфери послуг тощо за умови наявності підтверджуючих документів. У той же час ці особи повинні мати негативний результат ПЛР-тесту не старше 72 годин.

Ми раніше вже розповідали, що у Словаччині через доволі високий рівень захворюваності COVID-19 прийняли рішення вакцинувати окремі категорії громадян третьою дозою вакцини. Першими під вакцинування підпадають пацієнти закладів соціального обслуговування. Попереднє послаблення карантинних вимог тут відбулось наприкінці серпня. Тоді обмеження змінили на користь так званих пендлерів, які не пройшли повну вакцинацію.

 

InfoPost.Media за матеріалами spravy.pravda.sk

Фото: Ukrainian World Congress


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі