26 Травня, 2022

Словаччина повідомляє про ріст кількості нелегальних перетинів кордону через війну в Україні

Словаччина повідомляє про ріст кількості нелегальних перетинів кордону через війну в Україні

Від початку військового вторгнення Росії в Україні зросла кількість несанкціонованих перетинів державного кордону зі Словаччиною за межами прикордонних переходів. За перші чотири місяці року поліція затримала 221 іноземця.

Збільшення кількості людей, які незаконно перетинають кордон, пов’язано переважно з оголошеною мобілізацією в Україні чоловіків віком від 18 до 60 років. Про це для TASR заявила речниця управління поліції Деніса Бардьова.

“За 4 місяці 2022 року за несанкціоноване перетин державного кордону в напрямку Словацької Республіки було затримано 221 іноземця. З них 195 українців і ще 12 інших національностей”,— уточнила речниця.

українські біженці у Словаччині

Після початку військового вторгнення Росії в Україну Словацька Республіка посилила нагляд за кордоном.

Із затриманих іноземців один росіянин попросив притулку, а дев’ять затриманих українців – тимчасового притулку.

За словами речниці, громадяни України під час несанкціонованого перетину зовнішнього кордону після первинного затримання проходять належний контроль у національних та міжнародних інформаційних системах, наприклад, базову перевірку здоров’я та безпеки. Потім із затриманими проводять допит, а далі їх реєструють у відповідній національній інформаційній системі.

“Якщо немає юридичних підстав для їх подальшого затримання, то їх відпускають, щоб вони продовжили при бажанні шлях до інших країн, або надають притулок у Гуменному”, – додала Бардьова.

Раніше ми розповідали про те, яку роботу можуть знайти іноземці в Словаччині, якщо не знають мови.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі