fbpx
25 Травня, 2022

Яку роботу можуть знайти іноземці в Словаччині, якщо не знають мови

Яку роботу можуть знайти іноземці в Словаччині, якщо не знають мови

Останніми тижнями дуже багато уваги приділено темі працевлаштування іноземців. Зараз говорять переважно про українців, які знайшли новий дім у Словаччині після того, як були змушені покинути свою країну.

Якщо говорити про іноземців у Словаччині, то більшість із них живуть і працюють переважно в столиці. 33% усіх емігрантів у Словаччині живуть у Братиславі. Це не дивно, бо саме у Братиславі зараз базуються декілька великих іноземних корпорацій, з’являються потужні нові словацькі компанії, пише TASR.

робота у Словаччині

“Раніше ми спеціально не аналізували зайнятість людей з інших країн у Словаччині”, – каже Домініка Махачова, аналітик даних порталу вакансій Profesia.sk.

Однак у березні цього року спільно з ініціативою Open HR Forum провели опитування, присвячене працевлаштуванню українців. Також дослідили працевлаштування емігрантів з інших країн, які проживають у Словаччині.

“Серед іншого, ми проаналізували, які можливості наш ринок праці взагалі пропонує кваліфікованим іноземцям, які не володіють словацькою мовою. Цього року ми фіксуємо 16 584 пропозицій роботи, які були написані англійською мовою і не містять вимоги володіння словацькою мовою. Більшість із них в основному працюють у сфері інформаційних технологій, економіки, фінансів та бухгалтерського обліку, адміністрування, менеджменту чи торгівлі”, – каже Домініка Махачова.

Закордонний досвід може стати перевагою для роботодавців

 

Читайте також:

Ян Газдік з Братислави про те, хто вчить словацьку мову на курсах і для чого

 

Компанії, які роками наймають іноземців, погоджуються, що працівники з інших країн можуть принести нові ідеї та досвід з інших ринків. Це є перевагою не тільки для компаній, що працюють у сфері технологій чи комунікацій, але й у сфері туризму.

Павло Прібіш – один із засновників компанії Boataround, яка пропонує оренду човнів у 73 країнах світу. Вони наймають іноземних працівників з моменту заснування компанії в 2016 році.

“З самого початку ми почали будувати Boataround як глобальну компанію – інакше, я думаю, неможливо було б реалізувати подібний проект у компанії, яка пропонує оренду човнів та яхт у країні без моря. Досвід роботи наших іноземних співробітників також допоміг нам у розширенні, розумінні зовнішніх ринків і, нарешті, у самому спілкуванні як з клієнтами, так і з бізнес-партнерами. Сьогодні у нас є офіси в Спліті, Афінах, Барселоні, Берліні. Ми плануємо відкрити філію за межами Європи, але наша штаб-квартира все ще знаходиться в Словаччині, і ми не плануємо це змінювати”, – розповідає він про свій досвід.

 


Компанії шукають співробітників, які знають мову


 

Сприятливі умови роботи для іноземців створюють у Братиславі не лише іноземні корпорації.

“У минулому я займався соціальною роботою з неблагополучними групами, але в Словаччині це було неможливо через мовний бар’єр”, – каже канадець Брендан Коллінз, який прибув до Словаччини за випадковим збігом обставин у 2020. – “Однак я отримав пропозиції від кількох словацьких компаній, яким потрібна була людина з хорошим рівнем англійської”.

Завдяки цьому він зараз працює у словацькому технологічному стартапі CloudTalk. За його словами, робота його задовольняє, тому що вона прогресивна і створює чудові умови для всіх співробітників, будь то словаки чи емігранти, але він додає, що це не завжди стандарт і не всі його знайомі мають однаковий досвід у Словаччині.

Роботодавцям доведеться адаптуватися до збільшення кількості іноземців на ринку праці, особливо в столиці, куди приїжджає жити та працювати все більше людей з країн ЄС та решти світу.

“За поточними даними нашого порталу вакансій, роботодавці не перестають вимагати знання словацької та англійської мов. Досі наш ринок праці не був таким відкритим для іноземної робочої сили, як інші країни Європи, тому знання нашої державної мови було і є само собою зрозумілим”, — описує поточну ситуацію Домініка Махачова з Profesia.sk.

Раніше ми писали також про те, що саме українці можуть врятувати ринок праці у Словаччині.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі