fbpx
23 Листопада, 2021

Сканери замість штампів: ЄС змінить правила в’їзду для негромадян Євросоюзу

Сканери замість штампів: ЄС змінить правила в’їзду для негромадян Євросоюзу

Мандрівників, які прибудуть до кордонів ЄС у наступному році, зустрінуть з новою системою реєстрації в’їзду. З метою посилення безпеки по всьому континенту встановлюються електронні сканери паспортів. Вони перевірятимуть статус громадян, які не є громадянами ЄС, однак проживають на території Євросоюзу. Розповсюдить свою дію система і на британців, американців та австралійців.

Нова система в’їзду-виїзду (EES), яка працює з 2016 року, замінить діючу систему штампів, які ставлять прикордонники у паспорті. Про це повідомляє Euronews Travel.

Eu Travel

Система буде знайомою мандрівникам, які звикли використовувати біометричні сканери в аеропортах. Але якщо діючі сканери перевіряють лише чи фото відповідає вашому обличчю, технологія EES також розраховуватиме, як довго вам дозволено перебувати в ЄС.

Візові правила для відвідувачів не змінюються, тому тривалість перебування буде визначатися як максимум 90 днів (за правилами короткочасного перебування ) або протягом часу дії візи.

Однак громадянам, які не є членами ЄС та проживають в Шенгенській зоні, не потрібно буде використовувати нову систему.

“Їхні персональні дані не будуть зареєстровані в системі в’їзду/виїзду”, – повідомили в Європейській комісії. – “Досить, якщо власники таких документів пред’являть їх прикордонникам для підтвердження свого статусу”.

EES працюватиме лише на зовнішніх кордонах ЄС – наприклад, для американців, які летять до Італії, чи британців, які перетинають Францію – а не між такими країнами ЄС, як Італія та Франція.

Чому запускається нова система в’їзду-виїзду?

Нововведення є, по суті, оновленням системи безпеки, яке має прискорити в’їзд для мандрівників. Також нова система в першу чергу призначена для посилення кордонів Європи. Сканери не лише фіксуватимуть тривалість візитів мандрівників, а й перевірять, чи був паспорт громадянина коли-небудь поміченим за імміграційні правопорушення, такі як прострочення візи.

За заявою Європейської комісії, система ЕЕС “дозволить досконаліше протидіяти фактам викрадення ідентичності, тобто поїздка за чужими паспортами”.

Використання системи дозволить також посилити обмін інформацією між усіма країнами-членами ЄС. Дані про злочинців та розвідувальні дані будуть передаватись юридичним органам, консульським установам з надання візових послуг та Європолу.

Крім того можна сподіватися, що сканери покладуть кінець штампам у паспорті, з незручністю яких стикаються негромадяни ЄС, які проживають в країнах Євросоюзу. Особливою проблемою це було для британців після Brexit.

Очікується, що система EES набуде чинності в перші шість місяців 2022 року після відкладеного старту через пандемію.

Це один з низки нових заходів, поряд із “Європейською системою інформації та авторизації подорожей” (ETIAS), за якою з громадян, які не є членами ЄС, за в’їзд до Євросоюзу стягуватиметься 7 євро збору.

Нагадаємо, у жовтня Україна підписала з Європейським Союзом угоду про Спільний авіаційний простір (так звана угода про “відкрите небо”). За умовами угоди українські авіакомпанії отримають ряд додаткових прав, які наблизять їх до європейських конкурентів. Це дозволить зняти монополію на частину маршрутів, яка фактично встановлюється двосторонніми угодами між урядами країн.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі