Профспілка працівників торгівлі Словацької Республіки та її члени серйозно стурбовані поточним розвитком ринкових цін. Під впливом шопінг-туризму в прикордонних районах на півночі Словаччини трейдери фіксують зниження покупок на 5%-30%.
Про це у вівторок на прес-конференції повідомила президент профспілки Надєжда Мачутова, пише TASR.
“З точки зору негативного впливу на торгівлю, прискорення інфляції наразі видається більшою проблемою, ніж коронавірус”, – сказала Мачутова.
З її слів, інфляція в Словаччині становила в січні 8,5%, що значно вище середнього показника по єврозоні (5,1%).
“На поточну ситуацію в роздрібній торгівлі впливають також суттєві заходи сусідніх країн, які знижують ціни не лише на продукти харчування, а й на енергоносії, паливо, не кажучи вже про пряму підтримку домогосподарств. Під впливом безпрецедентного шоп-туризму до Польщі ми спостерігаємо зниження покупок на 5%-30%”, – сказала вона.
Як стверджує Мачутова, розумним рішенням має бути комплекс заходів, які не обмежуватимуться лише зниженням ПДВ на продукти харчування, як це зробили сусідні країни, щоб не допустити різкого підняття цін на продукти.
“Нам потрібно продавати і підтримувати конкурентоспроможність та купівельну спроможність. Якщо ми не продамо, не продадуть і наші постачальники. А в сусідніх країнах словацьку продукцію ніхто купувати не буде. Поведінка споживачів може суттєво вплинути на доходи державного бюджету, і ми можемо тільки очікувати ще більшого подорожчання, якщо держава не буде адаптувати свою політику до несприятливого розвитку ситуації”, – підсумувала голова профспілок працівників торгівлі.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що уряди Центральної та Східної Європи працюють над тим, аби спинити різке зростання цін на продукти харчування. Інфляція спричинила зростання цін на сировину в Європі та за її межами. Але проблема особливо серйозна в Центральній та Східній Європі, де заробітна плата загалом нижча, ніж на Заході. Зокрема і в Словаччині.
Фото: Teraz.sk
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.