fbpx
31 Березня, 2022

Шість українських письменників претендують на міжнародну літературну премію “Анґелус” цього року

Шість українських письменників претендують на міжнародну літературну премію “Анґелус” цього року

Міжнародна літературна премія “Анґелус” була заснована 2006 року у Вроцлаві. За умовами премії, статуетку ангела авторства Єви Россано і чек на 150 000 польських злотих (близько 35 тисяч євро) отримує автор із країн Центральної Європи за прозову книжку, перекладену і видану в Польщі протягом останнього року.

На сайті премії “Анґелус” з’явився перелік зі 100 авторів, які номіновані на премію цьогоріч. Серед них 6 українських:

– Василь Слапчук – “Та сама курява дороги” (“Ten sam kurz drogi”)
– Василь Махно – “Вічний календар” (“Kalendarz wieczności”)
– Володимир Лис – “Століття Якова” (“Stulecie Jakowa”)
– Богдан Коломійчук – “Експрес до Ґаліції” (“Ekspres do Galicji”)
– Юрій Винничук – “Лютеція” (“Lutecja”)
– Олег Поляков – “Крижана карусель” (“Lodowa karuzela”)

Ангелус

До списку ввійшов і вже відомий в Україні роман Володимира Лиса “Століття Якова”, опублікований ще 2010 року. Але оскільки польський переклад роману від Анни Коженьовської-Бігун побачив світ тільки в грудні 2021 у видавництві Познаньського товариства імені Івана Франка, книга може брати участь у конкурсі.

Цікаво, що у 2016 році роман “Карбід” ужгородського письменника Андрія Любки став єдиною українською книгою, що потрапила до фіналу цієї премії.

У різні роки лауреатами “Ангелуса” ставали українські письменники – Юрій Андрухович, Оксана Забужко та Сергій Жадан.

Торік лауреаткою премії “Ангелус” стала саме українська письменниця Катерина Бабкіна, яка перемогла з книжкою короткої прози “Мій дід танцював краще за всіх”, яка побачила світ польською в перекладі Богдана Задури у видавництві Warsztaty Kultury. Також Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської.

 

InfoPost.Media

Фото: culture.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі