fbpx
16 Березня, 2022

Шість країн не голосували за виключення Росії з Ради Європи, серед них Словаччина і Словенія

Шість країн не голосували за виключення Росії з Ради Європи, серед них Словаччина і Словенія

Російська Федерація більше не може бути членом Ради Європи. Про це заявила у вівторок Парламентська асамблея Ради Європи (PZ RE).

Депутати Європарламенту з усього континенту проголосували за виключення Росії з Ради Європи через вторгнення в Україну, що є ще однією ознакою відокремлення Кремля від західного демократичного порядку, пише TASR.

ПАРЄ

І хоча Москва сама у вівторок оголосила про вихід із організації, голосування все ж несе велику символічну цінність.

За даними PZ RE, Росія “серйозно порушила статут Ради Європи, який несумісний зі статутом країни-члена” і не дотримується своїх зобов’язань щодо членства.

Однак, за даними Європейської правди, попри рекордну більшість голосів за вихід Росії, від шести країн не проголосував жоден депутат. Серед них Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Сербія, Словаччина, Словенія.

Як припускають журналісти, рішення не голосувати могло бути зумовлене небажанням ображати Росію.

В останній момент рішення прийняли і депутати від Молдови, які до останнього вагалися зі своєю позицією. Від країни за вигнання Росії проголосували два депутати правлячої партії PAS. Однак вони стали єдиними у асамблеї, хто не голосував за більшість поправок, що робили резолюцію сильнішою.

Нагадаємо, у вівторок, 15 березня до столиці України прибули прем’єр-міністри Польщі, Словенії та Чехії, які висловили підтримку Україні та виступили за надання їй кандидатського статусу членства ЄС. За даними словацьких ЗМІ, прем’єр Словаччини Едуард Хегер не взяв участь у поїздці з міркувань безпеки.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі