06 Січня, 2022

Мінюст Польщі вирішив конфіскувати у нетверезих водіїв автівки

Мінюст Польщі вирішив конфіскувати у нетверезих водіїв автівки

У Польщі міністерство юстиції передало до Центру урядового законодавства проект, що регламентує відповідальність за водіння у нетверезому стані. За новими нормами пропонується забирати машини у нетверезих водіїв.

Очікується, що законодавчий акт набуде чинності через два тижні після опублікування, передає Rzeczpospolita.

Мінюст Польщі вирішив конфіскувати у нетверезих водіїв автівки

Таке рішення прийняли через надзвичайно тривожну статистику водіння в стані алкогольного сп’яніння на польських дорогах. За даними поліції, в середині 2021 року було затримано майже 50 тисяч п’яних водіїв.

– У 2021 році їх було 99 тисяч, але в даному випадку насторожує втричі менша кількість поліцейських перевірок, яка сталася внаслідок пандемічної ситуації в країні. У зв’язку з вищесказаним ми можемо ризикнути стверджувати, що в стані алкогольного сп’яніння було набагато більше водіїв, але їх не спіймали, – коментує Марцін Вархол (Marcin Warchoł), заступник міністра юстиції.

За його словами, не варто винаходити всю систему заново, адже можна просто перейняти досвід інших країн, які знаходяться вище Польщі у рейтингу безпеки дорожнього руху. Це стосується як попередження таких ситуацій, так і покарання у разі їх виявлення.

Як карають нетверезих водіїв у інших країнах

Так, наприклад, водії у Словаччині після першої зупинки поліцією та підтвердження нетверезого стану зобов’язані поговорити з психіатром. Той має з’ясувати, чи була ситуація лише інцидентом, чи є наслідком проблем з алкоголем.

Що стосується покарання нетверезих водіїв, цікавим рішенням користується Фінляндія, де, як і в багатьох європейських країнах, у п’яних водіїв забирають їхні автомобілі. Їх потім виставляють на публічний аукціон.

Підготовлений Мін’юстом проект передбачає можливість застосування альтернативного стягнення замість штрафів чи обмеження волі за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Максимальний термін ув’язнення за вчинення такого правопорушення вперше також збільшили до трьох років позбавлення волі.

Більше користі чи шкоди?

Однак наразі є сумніви у організаційних моментах нововведених процедур, зокрема у суддів.

Так, наприклад, суддя Барбара Півнік з окружного суду Варшави-Праги впевнена, що зміни принесуть більше шкоди, ніж допоможуть.

– Я не можу уявити масштабну конфіскацію автомобілів. Проблема визначення вартості автомобіля, пробігу і т. д. – це все ляже на суд. А суди можуть бути не готові до цього сьогодні.

За словами правозахисників, різниця у вартості автомобілів, на яких їздять поляки надто велика, тому покарання у вигляді конфіскації буде непропорційним.

– Не існує універсального покарання, яке спрацює. Суд може маневрувати, враховуючи фінансові можливості винного і може призначати покарання як по верхній, так і по нижній планці. Це справедливе ставлення. У більшості ситуацій суди аналізує це дуже прискіпливо”, – коментує запропоновані зміни Лукаш Цешлак (Łukasz Cieślak), адвокат адвокатського бюро М. Возінського та А. Куліша.

Ще одні зміни до законодавства, які підписав президент Польщі Анджей Дуда, стосуються працевлаштування іноземців. З другої половини січня тут запрацюють нові, більш лояльні правила надання дозволів на проживання та роботу для іноземців, зокрема робітників з України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі