24 Березня, 2022

СБУ заблокувала ботоферми, які надсилали провокаційні СМС закарпатським угорцям

СБУ заблокувала ботоферми, які надсилали провокаційні СМС закарпатським угорцям

Служба безпеки України заблокувала діяльність розгалуженої мережі ботоферм, яка займалась здійсненням інформаційних вкидів. Сервери мережі правоохоронці вилучили у найбільших містах України, зокрема у Києві, Дніпрі, Одесі та Вінниці.

Група осіб на замовлення закордонного антиукраїнського центру РФ, відпрацьовувала інформаційні “вкиди”, направлені на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, повідомляють у пресцентрі СБУ.

196744475 3970706866357822 2834249208300764724 N

Одним із завдань ботоферми була масова розсилка смс-повідомлень українською мовою з погрозами розправи над представниками угорської національної меншини Закарпаття.

“Анонімні погрози отримали не лише мешканці західних регіонів України, де компактно проживають як українці, так і угорці, а і мешканці інших регіонів України – безсумнівно, абонентські бази російських спецслужб застаріли. Мета цієї абсурдної інформаційної спецоперації російських спецслужб – не тільки оживити старі історичні рани, а зіштовхнувши сусідів лобами, підірвати європейську та євроатлантичну єдність”, – зазначають силовики.

Під час обшуків в Одесі правоохоронці вилучили телекомунікаційне обладнання, сім-картки операторів зв’язку, серверне обладнання, записи, що підтверджують протиправну діяльність. У межах кримінального провадження за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії у інших областях країни.

Безымянный 4

Всього до угруповання входило близько 20 осіб, керував якими киянин, який наразі переховується за кордоном. Зловмисники мали чітку структуру, до якої входили регіональні керівники, адміністратори сервісів та технічний персонал, що “працював” з “масами”.

Наразі співробітники спецслужби встановлюють всіх “бото-працівників”.

Заходи із викриття незаконної діяльності проводили співробітники Управлінь СБУ в Одеській, Закарпатській та Дніпропетровській областях за процесуального керівництва прокуратури.

Нагадаємо, 21 березня мешканцям закарпатського міста Берегово, де компактно проживає угорська національна спільнота, почали масово надходити смс-повідомлення з невідомого номера українською та угорською мовами. Згодом подібні SMS-ки отримали мешканці й інших регіонів України, не тільки Закарпаття.

 

InfoPost.Media

Титульне фото ілюстративне


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі