22 Березня, 2022

На Закарпатті зафіксували провокацію за допомогою смс з метою розсварити угорців та українців

На Закарпатті зафіксували провокацію за допомогою смс з метою розсварити угорців та українців

У понеділок, 21 березня, мешканцям закарпатського міста Берегово, де компактно проживає угорська національна спільнота, почали масово надходити смс-повідомлення з невідомого номера українською та угорською мовами.

“З ворожої території почалася масова розсилка смс-повідомлень на мобільні номери мешканців громади із провокативними гаслами! Просимо не звертати на ці повідомлення уваги та зберігати спокій. Правоохоронні органи вже займаються розслідуванням цієї провокації”, – повідомив на своїй сторінці в Facebook Берегівський міський голова Золтан Бабяк.

За словами директора Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитра Тужанського, подібні SMS-ки отримали мешканці й інших регіонів України, не тільки Закарпаття. Це може свідчити про використання російськими спецслужбами специфічних або застарілих баз даних операторів.

“Потрібна оперативна реакція спецслужб та мобільних операторів, але насамперед наше розуміння, для чого це робиться. Російська спецоперація невипадкова з двох причин: перша – протягом тривалого періоду часу Росія намагається зіштовхнути лобами українців та угорців, Україну та Угорщину. Друга – у ці дні на рівні НАТО та ЄС тривають жорсткі дискусії про антиросійські санкції та підтримку України, зокрема щодо закриття неба з гуманітарних цілей та миротворчу місію. Сьогодні, як ніколи раніше, росіяни прагнуть спровокувати як українців, так і угорців один проти одного”, – зазначив Тужанський.

Нагадаємо, що подібні провокації вже були зафіксовані у травні минулого року – у Берегові вночі невідомі розклеїли листівки з погрозами закарпатським угорцям. Листівки були виконані на синьо-жовтому фоні, з гаслами: “Мадярів на ножі”, “Геть з української землі!” тощо.

Згодом Служба безпеки України повідомила про затримання підозрюваних у поширенні антиугорських листівок у Берегові. Ними виявилися троє осіб, двоє з яких – переселенці з міста Луганськ.

“Зловмисники діяли на замовлення російських кураторів і погодилися на підривну діяльність усього за $500”, – повідомили у СБУ.


Було встановлено, що на платіжну картку одного з підозрюваних були перераховані кошти в російських рублях (близько $500 у доларовому еквіваленті).

Безымянный 1

Усім трьом підозрюваним повідомлено про підозру. Вирішується питання стосовно обрання їм міри запобіжного заходу, повідомляє служба на своєму сайті. Заходи з викриття злочину здійснювалися Управліннями СБУ в Закарпатській та Дніпропетровській областях.

Раніше також розповсюджувалося відео, де чоловік у масці на фоні таблички біля в’їзду до міста Берегова і прапора організації “Правий сектор” виступив з погрозами на адресу закарпатських угорців.

Листи з погрозами регулярно приходили на електронні скриньки угорських організацій Закарпаття та їхніх представників. Провокаційні надписи були зафіксовані також на будівлі сільської ради Пийтерфолвівської ОТГ: “Закарпаття – це Україна. Ми за вами прийдемо. Правий сектор”.

Зрозуміло, що метою провокаторів є бажання посіяти паніку та розсварити представників різних національних спільнот, які мирно проживають на Закарпатті.

Нагадаємо, раніше також у проросійських медіа і анонімних телеграм-каналах масово поширювалась інформація начебто від етнічних угорців, які проживають на території України. У фейковому повідомленні угорці Закарпаття нібито звернулись до угорського прем’єра Віктора Орбана з проханням провести референдум про приєднання до Угорщини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі