fbpx
16 Квітня, 2022

Румунія заборонить вхід суден під російським прапором до своїх портів

Румунія заборонить вхід суден під російським прапором до своїх портів

З початку російського вторгнення в Україну румунська інфраструктура, порт, залізниця, автомобільний та повітряний транспорт забезпечують життєво важливі транспортні шляхи для транзиту необхідних товарів і сировини. У той же час Росія має можливість втратити їх потенціал.

Особливу роль відіграє 4-й за розміром у Європі порт Констанци. Про це заявив міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну на власній сторінці у Facebook.

порт Констанца

За його словами, вантажі, призначені для України, приймаються та вивантажуються в портах Румунії. А для їх передачі також передбачена лінія контейнерів за сполученням Констанца – Джурджулешти (Молдова).

“Легкий транзит сільськогосподарської продукції по коридору Сірет-Констанца – це ще одна допомога, яку ми зараз пропонуємо як Україні, так і Республіці Молдова. Судна під українським прапором мають швидкий доступ до румунських портів і звільнені від сплати портових зборів за обслуговування”, – зазначив міністр.

Водночас із 17 квітня, за повідомленням Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України, російські кораблі не зможуть входити у румунські порти під прапором країни-агресора.

Варто додати, що найбільші компанії у сфері морських контейнерних перевезень: Maersk, Ocean Network Express, Hapag Lloyd і MSC з 1 березня всі призупинили прийом замовлень на перевезення вантажів до Росії та з неї.

Нагадаємо також, що Україна обговорює з Румунією можливість експорту української сільськогосподарської продукції через порт Констанца. Таке рішення важливе тому, що через вторгнення російських військ українські порти виявились заблокованими.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі