fbpx
01 Лютого, 2022

Румунія пом’якшує правила для в’їзду в країну

Румунія пом’якшує правила для в’їзду в країну

Згідно з новими правилами, ухваленими в понеділок, 31 січня, відвідувачі Румунії без зеленого пропуску або негативного ПЛР-тесту, повинні будуть перебувати на карантині лише на п’ять днів. Це не залежатиме від того, з якої країни вони прибули.

Таке рішення прийняв національний комітет з надзвичайних ситуацій (CNSU), пише Euractiv.

Коронавірус в Румунії

Ті, хто не пред’явить COVID-сертифікат або інші документи, що підтверджують повну вакцинацію, одужання протягом останніх шести місяців або негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за останні 72 години, повинні будуть перебувати на карантині п’ять днів.

До 1 лютого невакциновані люди мали були перебувати на самоізоляції до 14 днів після прибуття до Румунії.

Крім того для в’їзду в Румунію усі мандрівники (без винятків) мають заповнити електронний формуляр не пізніше ніж за 24 год до в‘їзду в Румунію або через максимум 24 год після в‘їзду. Незаповнення формуляру карається штрафом у розмірі 2000-3000 румунських лей (приблизно 480-750 дол. США).

Тривалість карантину також скорочується до п’яти днів для людей, які мали безпосередній контакт з інфікованими. Від карантину звільняються лише люди, які хворіли на COVID-19 протягом останніх 90 днів. Навіть вакциновані жителі повинні переходити на ізоляцію, якщо вони безпосередньо контактували з COVID-позитивною людиною.

Уряд також планує змінити правила щодо “зеленого” пропуску, щоб узгодити його з правилами ЄС. Зміни мали набути чинності 1 лютого, однак румунський уряд поки не видав відповідного акту.

Нагадаємо, раніше Міноборони Румунії спростувало фейк про нібито переміщення військової техніки через ситуацію в Україні. Насправді на відео кадри військових навчань, які проходили в Румунії у минулі роки. Вони не мають жодного стосунку до ситуації в Україні

 

InfoPost.Media

Фото: rferl.org


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі