fbpx
04 Листопада, 2021

Румунія першою в Європі встановить міні-модульні ядерні реактори

Румунія першою в Європі встановить міні-модульні ядерні реактори

Румунія встановить малі модульні ядерні реактори за підтримки США, щоб виробляти більш чисту енергію з точки зору збереження клімату.

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що модульні реактори почнуть виробляти енергію вже до 2028 року. Про це повідомили в офісі президента Румунії у вівторок.

Nuscale

Клаус Йоганніс взяв участь у 26-й сесії Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в Глазго, де провів переговори зі спеціальним представником США. Сторони домовились здійснити подальші кроки для розширення американо-румунської ядерної енергетичної співпраці.

Румунія також зацікавлена взяти участь у підготовці фахівців, які можуть забезпечити впровадження цієї нової технології в інших країнах Європи.

У 2019 році Румунія підписала угоду з американською компанією NuScale Power, а Бухарест також отримав грант у розмірі 1,27 мільйона доларів на визначення потенційних місць для встановлення модульних ядерних реакторів.

Таким чином перша в Європі 12-модульна АЕС з’явиться саме на території Румунії. Реалізація цього проекту на першому етапі дасть змогу створити у обох країнах 6 000 нових робочих місць, а в майбутньому – до 30 тисяч.

Зазначається, що малі модульні реактори стануть у майбутньому важливим фактором у зниженні викидів вуглецю і не потребують значних фінансових капіталовкладень у порівнянні з будівництвом великих АЕС.

Ці реактори мають набагато менший розмір, наприклад, SMR-реактор Rolls-Royce займає 40 000 кв.м замість 400 000 кв м для традиційної АЕС.

Міні-реактори також можуть задовольняти потреби в електроенергії у віддалених та важкодоступних місцях.

У той же час в сусідній Словаччині пропонують використовувати альтернативну енергетику для обігріву своїх міст. Так, Кошицький край планує до 2026 року запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі