fbpx
16 Січня, 2022

Розслідування триває: ще 500 тонн непридатного “секонд-хенду” виявили на складах у Румунії (ФОТО)

Розслідування триває: ще 500 тонн непридатного “секонд-хенду” виявили на складах у Румунії (ФОТО)

У Румунії триває масштабне розслідування за сприяння Європейського агентства FRONTEX щодо нелегального ввезення на територію країни та загалом ЄС різного роду відходів, зокрема зношеного одягу, що підлягають утилізації.

Це і металобрухт, і пластик, використані автомобільні шини, і навіть вживаний одяг. Виявилося, що ділки завозять цей непотріб до Румунії з інших країн, де утилізація коштує надто дорого, і, очевидно, мають з цього зиск, повідомляє прикордонна поліція Румунії.

14 січня у портовому місті Констанца було виявлено ціле сміттєзвалище, де зберігалося приблизно 500 тонн відходів, а саме вживаного одягу.

Після виявлення партії відходів, яку спробували завезти підприємці під виглядом “секонд-хенду”, прокуратура і суд Констанци надали два ордери на обшук будинків в муніципалітеті Тиргу-Муреш.

За результатами обшуків було виявлено на складі близько 500 тонн одягу, брудного, і рваного, що не підлягає очищенню, дезінфекції та дезінсекції. Товар зберігався в умовах антисанітарії, мав сильний затхлий запах.

Встановлено, що ці відходи непридатні для використання і належать комерційній компанії, яка з 2004 року займалася імпортом вживаного одягу з Канади.

Наразі розслідування, яке має запобігти перетворенню Румунії на сміттєзвалище Європи, триває.

Варто зазначити, що наприкінці 2021 року набула широкого резонансу тема нелегального ввезення з європейських країн до Румунії сміття, яке там мало перероблятись. Обсяги необлікованого імпорту зросли до таких масштабів, що румунський уряд ухвалив рішення, яке обмежує імпорт відходів до 15 визначених пунктів пропуску та робить імпорт відходів простежуваним. Тоді міністр навколишнього середовища Танчос Барна заявив, що Румунія не буде “європейським звалищем”.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі