fbpx
12 Квітня, 2022

Росіяни планували створити “народні республіки” у західних областях України – СБУ

Росіяни планували створити “народні республіки” у західних областях України – СБУ

Служба безпеки України розкрила схему створення “народних республік” у західних областях України. Організатори планували створити нове “народовладдя” за участі в тому числі учасників АТО та здійснити переворот.

За повідомленням силовиків, один із учасників угруповання пішов на співпрацю зі слідством. Він розповів, що злочинна група почала роботу з повалення конституційного ладу ще влітку 2021 року.

71167432 1177844012402666 1469032682435379200 N

За словами учасника, на нього вийшов відставний співробітник ворожої розвідки, який виявився організатором “схеми”. Він заявив про намір створити нове народовладдя в Україні, і якщо чинна влада “сама не піде у відставку”, то група перейде до силового сценарію.

Для захоплення влади угруповання мало завербувати 500 бойовиків, бажано з колишніх військовослужбовців АТО, і забезпечити їх зброєю.

Втілення плану мало збігтися в часі з російським повномасштабним вторгненням в Україну, але завдяки роботі СБУ мережу було викрито. Її організатора та ключових осіб затримали на початку березня в Івано-Франківській і Хмельницькій областях.

Один зі спільників визнав свою вину та дав покази на організатора. Матеріали щодо нього скеровано до суду.

Нагадаємо, у березні на Закарпатті зафіксували провокацію за допомогою смс з метою розсварити угорців та українців. Тоді мешканцям закарпатського міста Берегово, де компактно проживає угорська національна спільнота, почали масово надходити смс-повідомлення з невідомого номера із погрозами українською та угорською мовами.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне, з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі