fbpx
14 Березня, 2022

Росія програє Україні війну на місцях та в соцмережах

Росія програє Україні війну на місцях та в соцмережах

Росія роками використовує соціальні мережі для поширення дезінформації та розколу європейського суспільства. Однак нещодавнє військове вторгнення в Україну виявило не лише її військову слабкість, а й зниження її здатності впливати на настрої за кордоном.

За останніми даними розвідки Сполучених Штатів, росія зараз втратила від 8 до 10 відсотків своїх військових активів, розміщених в Україні, включаючи танки, літаки та артилерію. Це майже вдвічі більше, ніж 3-5%, про які повідомляв CNN минулого тижня, пише Emerging Europe. При цьому українська влада заявляє про втрати близько 30% складу російських військ, про що повідомив радник глави офісу президента Олексій Арестович в ефірі телемарафону UA Разом.

000889764 520x330 C

Директор Агентства оборонної розвідки США генерал-лейтенант Скотт Беррієр 10 березня заявив, хоча і з “низькою впевненістю”, що наразі було вбито від 2000 до 4000 російських військових. При цьому, за даними Генерального штабу ЗСУ з 24 лютого по 13 березня втрати противника склали більше 12 тисяч осіб.

Росія “взагалі не дуже добре працює. Про це всі говорять. Усі це бачать”, – заявив колишній генерал-лейтенант США Кіт Келлог на початку цього тижня.

Келлог також додав, що “вони губляться в інформаційному просторі, де весь світ бачить, що відбувається”.

Російська дезінформація

Таня Локот, професор цифрових медіа та суспільства Дублінського міського університету, погоджується з оцінкою Келлога.

“На даний момент я не думаю, що російська дезінформація має велику (якщо взагалі) владу над будь-якою аудиторією за межами Росії”, – говорить Локот.

Російська дезінформація, що поширюється через санкціоновані державою так звані “ферми тролів» і «веб-бригади”, у минулому, безсумнівно, успішно поширювала хаос у політичному дискурсі Заходу та інших країн.

У нещодавній доповіді Некомерційна організація Network Contagion Research Institute (NCRI), яка досліджує поширення дезінформації, проаналізувала чотири мільйони статей, опублікованих у 2020 та 2021 роках. Експерти виявили, що понад півмільйона були створені вже відомими російськими джерелами дезінформації.

Такі ферми тролів також деякий час були активним інструментом агресії проти України.

У державному звіті Freedom House про росію “Свобода в мережі» за 2013 рік описано спроби спонсорованих державою російських користувачів Інтернету поширювати неправдиву інформацію про Україну за роки, що передували вторгненню Москви в країну в 2014 році.

Але цього разу “кремлівські тролі” більш виявились нездатними, ніж будь-коли, щоб зробити свої історії переконливими.

“Українські джерела та комунікація, а також міжнародні журналісти на місцях дають набагато кращий та прозоріший погляд на те, що відбувається”, – пояснює Локот.

Вона стверджує, що хоча російська дезінформація все ще може бути націлена на певну аудиторію всередині росії. І тут вона може бути ефективною, оскільки росія все більше відрізається від соціальних мереж і незалежних звітів.

Успіх України

Тим часом зусилля України забезпечити отримання користувачами соціальних мереж у всьому світі точного уявлення про ситуацію на місцях відіграли важливу роль у забезпеченні підтримки.

“Українські чиновники та громадянське суспільство знайомі з російським підходом до інформаційної війни. Тому вони знають, що важливо не лише розвінчувати фейки, але й діяти на випередження, забезпечувати власне висвітлення ситуації, засноване на фактах та доказах. Важливо надавати різноманітні й емоційні, але правдиві розповіді та особисті свідчення, щоб цей інформаційний потік продовжувався”, – зазначає Локот.

І чиновники, і звичайні користувачі Інтернету, охоплені війною, розуміють, що перемога в інформаційній війні проти росії є життєво важливою. Тому докладають максимум узгоджених зусиль, щоб випускати послідовний потік відео, фотографій та особистих історій, спрямованих на звернення уваги світу до України.

“Росія програє війну в інформаційному просторі – і цілком може програти війну на місцях, якщо Україна й надалі отримуватиме підтримку, про яку вона просить”, – підсумовує Локот.

Нагадаємо, раніше чеські експерти заявили, що ЄС недооцінив російську пропаганду і почав діяти запізно. Країни ЄС погодилися, що проросійські ЗМІ використовувалися як зброя російської держави. Експерти підтверджують, що заборона була правильним рішенням і не порушувала принципи свободи преси та плюралізму.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі