Європейський Союз тривалий час не зважав на російську пропаганду, дозволяючи їй міцно вкорінюватись у інформаційний простір. Нещодавня заборона трансляції російських пропагандистських ресурсів Sputnik і Russia Today є важливим кроком вперед, однак може бути запізнілим.
Принаймні так стверджують чеські експерти та кіберактивісти, пише Еuractiv.
“Європейський Союз, безперечно, перебуває в інформаційній війні з Росією. На жаль, лідери ЄС усвідомили це лише ціною багатьох смертей серед цивільного населення”, – зазначила чеський експерт зі стратегічних комунікацій Деніса Хейлова.
Постанова, прийнята Радою ЄС минулого тижня, негайно призупинила роботу російського сервера Sputnik і телебачення Russia Today (RT).
Країни ЄС погодилися, що ці ЗМІ використовувалися як зброя російської держави. Експерти підтверджують, що заборона була правильним рішенням і не порушувала принципи свободи преси та плюралізму.
За словами чеського кіберактивіста Віта Кучика, Sputnik і RT були “воротами для російської демагогічної пропаганди в європейський кіберпростір”, оскільки сотні дезінформаційних веб-сайтів поширювали проросійські наративи.
Незважаючи на попередні зусилля інституцій ЄС зупинити російську пропаганду, останні роки Європою поширюються кампанії дезінформації. Наприклад, угруповання “East Stratcom”, створене для боротьби з російською пропагандою, було “погано керованим і досить некомпетентним”, сказала Хейлова.
“Інші чиновники ЄС, у тому числі комісар ЄС Вера Юрова, також помиляються в тому, що не змогли адекватно реагувати на негативні наслідки поширення російської пропаганди в соціальних мережах, а також регулювати та карати її власників”, – додала вона.
Нагажаємо, у Молдові також розпочали “профілактичні” заходи, спрямовані на уникнення розхитування ситуації в країні. Служба інформації і безпеки Молдови СІБ почала виявляти осіб та сайти, діяльність яких на тлі війни в Україні може розхитувати ситуацію у Молдові.
Фото: newsweek.com
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.