fbpx
17 Квітня, 2022

Росія намагалась заборонити Чехії передавати радянські танки Т-72М Україні

Росія намагалась заборонити Чехії передавати радянські танки Т-72М Україні

Росія надіслала дипломатичну ноту чеському посольству, у якій попередила про те, що Чехія не може надавати зброю радянського походження третім країнам без її згоди. У чеському МЗС таку заяву назвали нісенітницею.

Про дипломатичну ноту від РФ повідомив міністр закордонних справ Ян Ліпавський, пише ČTK.

“Міністерство закордонних справ отримало ноту про те, що нам нібито заборонено постачати зброю радянського походження третім країнам без дозволу Росії. Міністерство закордонних справ не відреагувало на цю ноту і не буде реагувати через те, що це фактична нісенітниця і що для циз об’єктів немає пункту про реекспорт. Це ще один спосіб, у який Росія бреше, вимагаючи припинити нашу підтримку України”, – сказав міністр Ліпавський.

Screenshot 8

За його словами, військова та інша допомога Україні однозначно відповідає стратегічним інтересам Чехії.

За словами міністра оборони Яни Черночової, заява Росії є лише черговою нахабною спробою відбити бажання західних країн допомагати Україні.

“У цьому випадку Москва стверджує, що Чехія не може експортувати колишнє радянське обладнання без згоди Росії. Це нісенітниця, просто чергова нахабна спроба”, – сказала Чернохова.

Цього тижня Росія також офіційно попередила Сполучені Штати та інші західні країни, що їхні поставки зброї Україні розпалюють конфлікт і можуть мати “непередбачувані наслідки”.

Screenshot 7

Прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова заявила в п’ятницю, що Москва надсилала подібні повідомлення про постачання зброї в Україну “всім країнам”, маючи на увазі країни НАТО. Чехія є членом НАТО з 1999 року.

“На початку березня посол Росії повідомив заступника міністра закордонних справ Чехії, що Росія очікує терористичних нападів на колони із західною зброєю в Україні. Ми однозначно трактуємо це як загрозу, яку готувала сама Росія, яка якраз і готує диверсійні дії. Російська сторона заявила, що не зможе жодним чином запобігти цим діям. Це ми розуміємо як ще одну з низки загроз із боку Росії. Росіяни передали подібні повідомлення іншим нашим союзникам з ЄС та НАТО”, – сказав міністр Ліпавський.

Він додав, що Росія з початку агресії намагається відмовляти країни ЄС та НАТО від допомоги Україні.

Раніше ЗМІ зазначали, що Чехія відправила Україні модернізовані радянські танки Т-72М. Чехія також постачала українцям бойові машини піхоти, гаубиці та ракетні установки.

Аналогічно Росія раніше погрожувала Словаччині, яка надала Україні протиракетний комплекс С-300. Російські ЗМІ з подачі оборонного відомства країни-окупанта навіть запустили фейк про нібито знищення словацьких комплексів ППО в Україні після їх передачі.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне: ČTK


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі