fbpx
05 Квітня, 2022

Росія може ввозити з Грузії підсанкційні товари контрабандою, в Грузії заперечують

Росія може ввозити з Грузії підсанкційні товари контрабандою, в Грузії заперечують

Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що Росія планує імпортувати підсанкційні товари через Грузію, використовуючи контрабандні канали. При цьому, за даними ГУР, керівництво Грузії доручило представникам спецслужб “не втручатися у діяльність контрабандистів”.

“Через введення міжнародних санкцій РФ позбулась можливості постачання великої номенклатури товарів військового, подвійного та цивільного призначення. Щоб обійти санкції російські агенти налагоджують канали контрабанди, які проходять, зокрема, територією Грузії”, – йдеться у повідомленні відомства.

Шалва Папуашвілі

Крім того в українській розвідці заявляють про ще один канал постачання до РФ товарів військового призначення – Східною Азією. Через нього до країни-окупанта поставляються запчастини для техніки, електроніка та оптичні прилади.

Також, ймовірно, йдеться про відновлення авіасполучення між Грузією та Росією.

Однак у Міністерстві фінансів Грузії спростували таку заяву, зазначивши, що з перших днів запровадження міжнародним співтовариством санкцій проти Російської Федерації Грузія веде суворий контроль за всіма митними пунктами в країні та контролює вхідні та вихідні вантажі.

У Мінфіні заявили, що будь-які види товарів, як військового, так і подвійного призначення, а також вся продукція, яка входить до переліку підсанкційних, підлягають суворому митному контролю з боку уряду.

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі також заперечив заяви української розвідки, заявивши, що така “дезінформація з боку країни-партнера, особливо в цих умовах, абсолютно неприйнятна”.

У Мінфіні Грузії пообіцяли і надалі контролювати ввезення і вивезення з країни товарів та надавати відповідну інформацію країнам-партнерами.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Польща, Латвія, Литва та Естонія у найближчі кілька діб можуть розпочати процес повної транспортної ізоляції від Росії. У разі прийняття позитивного рішення, кордони країн з РФ та Білоруссю будуть повністю закриті, а значить автосполучення та всі транспортні перевезення стануть неможливими.

 

InfoPost.Media

Фото: parliament.ge


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі