fbpx
19 Квітня, 2022

Російські спецслужби намагались завербувати чеських дипломатів перед висилкою з Москви

Російські спецслужби намагались завербувати чеських дипломатів перед висилкою з Москви

Російська влада намагалась схилити заступника посла Чехії в Москві до співпраці зі спецслужбами перед висилкою з країни. Також російські спецслужби звернулися до іншого чеського дипломата, але обидва відмовилися співпрацювати.

У минулу середу, 13 квітня, Москва вислала заступника посла Чехії Томаша Харта у відповідь на вислання його російського колеги з Чехії у березні.

Screenshot 4

Як повідомляли Deník N та Respekt, наприкінці березня до Харта звернулися російські спецслужби, які отримали листа із запрошенням на зустріч до Москви. Однак Харт не відповів на пропозицію і повідомив про це в МЗС Чехії.

За даними чеських ЗМІ, це могла бути провокація російської влади або спроба психологічного тиску на чеські дипломатичні служби.

Невідомий чоловік сказав другому дипломату, що її видворять з Росії, якщо вона не буде співпрацювати. Дипломат також отримала погрози, що росіяни знають її родину.

Дипломатичні відносини між Чехією та Росією знаходяться на рекордно низькому рівні.

Наприкінці березня чеські дипломати в Москві зазнали серйозних переслідувань, після чого МЗС викликало російського посла в Празі на знак протесту проти неприйнятної поведінки в Москві.

Тоді заступника російського посла вислали з Чехії, оскільки він працював під дипломатичним прикриттям на російські спецслужби. Росія вирішила вислати заступника посла Чехії.

Наразі в посольстві Росії в Празі працюють шість дипломатів. У посольстві Чехії в Москві працює 17 штатних працівників, у тому числі дипломати.

Нагадаємо також, що Росія надіслала дипломатичну ноту чеському посольству, у якій попередила про те, що Чехія не може надавати зброю радянського походження третім країнам без її згоди. У чеському МЗС таку заяву назвали нісенітницею.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Profimedia


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі