fbpx
31 Березня, 2022

Різниця в межах похибки: за опитуванням Fidesz незначно випереджає угорську опозицію

Різниця в межах похибки: за опитуванням Fidesz незначно випереджає угорську опозицію

Згідно з репрезентативним дослідженням Інституту IDEA, Fidesz – KDNP збільшила підтримку на 1% від загальної кількості виборців та на 2% в Угорщині. У порівнянні з даними лютого, підтримка Fidesz зросла на 3%, а об’єднаної опозиції – на 5%.

Зараз перевага провладної партії становить 2%, що фактично є різницею в межах похибки.  У загальній кількості виборців за опозицію готові проголосувати 39%, а за партію влади – 41%, пише 24.hu.

Listapref Ideaintezet 2022 03 22 28 800x575

Також, за даними Інституту IDEA, кількість тих виборців, які не визначились, знизилась на 3%

Серед найбільш активної частини виборців розрив між Fidesz  та об’єднаною опозицією більший – 50% проти 45%. При цьому підтримка опозиції дещо зросла (+2%), тоді як рівень підтримки Фідес не змінився.

Частка тих, кого можна вважати активними на виборах, але які приховують свої виборчі вподобання або не визначились остаточно при прогнозованій явці близько 70% може становити 400-450 тисяч осіб. У цій групі обидва основні політичні блоки все ще мають резерви. При цьому пік мобілізації резервів двох основних політичних блоків, схоже, розгорнеться найближчими днями.

Дані були отримані з 22 по 28 березня за допомогою анкетування в соціальних мережах. Кінцевий результат є репрезентативним для дорослого населення країни за статтю, віком та регіоном. Збір даних у всьому угорському сегменті інтернету та в соціальних мережах проводився за допомогою програмного забезпечення для запитів за допомогою онлайн-анкети для самостійного заповнення (CAWI). Похибка для вибірки 1800 осіб становить не більше ± 2,3 відсоткових пунктів для базових розподілів.

Приблизно такі ж результати у відсотковому співвідношенні між політичними опонентами отримали і під час останнього опитування інституту Republikon. Так, серед тих, хто визначився, за проурядову Fidesz – KDNP готові віддати свої голоси 35% виборців, натомість за опозиційний альянс – 33%.

Однак важливим є і те, що 23% угорців з різних причин задумувались про виїзд за кордон. Серед виборців активного віку ця частка значно вища – кожен третій угорець (33%) думає про виїзд з країни.

 

InfoPost.Media

Фото: AP Photo/Laszlo Balogh


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі