fbpx
22 Грудня, 2021

Річниця революції в Румунії: Клаус Йоганніс закликав покарати винних у бійні 1989 року

Річниця революції в Румунії: Клаус Йоганніс закликав покарати винних у бійні 1989 року

У Румунії перехід до демократії під час революції 1989 року відбувся за досить жорстким сценарієм — з кровопролиттям і стратою комуністичного лідера Ніколае Чаушеску.

У 1990 році президентом країни був обраний Іон Ілієску, очільник партії “Фронт національного порятунку”. Його військові заходи сприяли збройним сутичкам уже після повалення режиму Чаушеску. Зокрема він зібрав близько 20 тисяч гірників для захисту своєї партії, які жорстоко розправлялися з маніфестантами, пише digi24.

Klaus Johannis

За офіційними даними, в дні революції загинули понад 1100 осіб. Слідство по цій справі тривало понад 20 років, однак було закрито в 2015 році. Родичі жертв силового розгону домоглися поновлення справи через Європейський суд з прав людини. Винних у загибелі людей під час Революції 1989 року досі не покарано і справа залишається невирішеною вже 32 роки.

Румунський президент Клаус Йоганніс у середу виступив перед народом з нагоди Дня Перемоги Румунської революції та свободи.

Він заявив, що через 32 роки після Румунської революції йому “прикро, що ніхто не заплатив за жертв тієї жахливої різанини”.

“Грудень 1989 року є віхою наших поколінь, нульовою точкою новітньої історії, яка докорінно змінила долю Румунії. Тоді ми виграли боротьбу за свободу та гідність проти огидної диктатури, перемогу, за яку заплачено ціною крові багатьох молодих людей…”, – зазначив президент.

За його словами події антикомуністичної революції тоді відкрили країні шлях до демократії, дозволило здійснити інтеграцію в НАТО, приєднатися до Європейського Союзу.

“На жаль, встановлення істини та покарання всіх винних у жахах грудня 1989 року – непрощенний пережиток румунського правосуддя. Через 32 роки після Румунської революції дуже шкода, що ніхто не заплатив за жертв тієї жахливої бійні. Румунська судова влада не повинна мати спокій і мовчати, доки винних у загибелі людей під час Революції не буде встановлено та притягнуто до відповідальності”, – зазначив Клаус Йоганніс.

Варто додати, що напередодні понад 1000 співробітників залізниці Румунії (CFR) припинили роботу. Стихійний страйк розпочався у Бухаресті, Брашові, Сігету Мармацієй, Клужі та інших містах країни.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі