fbpx
13 Березня, 2022

Ракетний удар росії по Яворівському полігону за 16 кілометрів від Польщі стривожив Європу

Ракетний удар росії по Яворівському полігону за 16 кілометрів від Польщі стривожив Європу

У неділю, 13 березня, росія завдала ракетного удару по Яворівському полігону, який знаходиться всього за десятки кілометрів від польського кордону. Таким чином Кремль переніс військову агресію набагато ближче до території НАТО, ніж будь-коли раніше.

Наразі, за даними голови Львівської ОДА Максима Козицького підтверджено загибель 35 осіб. Ще 134 людей перебувають у лікарні з різним ступенем ураження у результаті удару, який був націлений на Міжнародний центр миротворчості та безпеки.

Яворівський полігон

“Росія напала на Міжнародний центр миротворчості та безпеки під Львовом. Тут працюють іноземні інструктори. Інформація про постраждалих уточнюється”, – написав у Twitter міністр Олексій Резніков. – “Це новий терористичний напад на мир і безпеку поблизу кордону ЄС-НАТО. Необхідно вжити заходів, щоб зупинити це. Закрийте небо!”.

Наразі невідомо, чи є серед постраждалих іноземці. Однак на початку лютого інструктори армії США брали участь у навчаннях на базі з українськими військовослужбовцями, повідомляє BBC.

Губернатор області Максим Козицький повідомив, що російські літаки випустили по об’єкту близько 30 ракет. Деякі з них були перехоплені ще до удару.

Міністр Великобританії Майкл Гоув у матеріалі The Gurdian назвав напад “значною ескалацією”.

“Ми знаємо, що у Володимира Путіна немає моральних обмежень, коли йдеться про дії, які він готовий зробити, і він розширює кордони у військовому плані”.

Ракетний удар стався на наступний день після того, як Москва пригрозила вжити заходів проти продовження поставок зброї Україні з боку західних країн.

“Ми попередили Сполучені Штати, що організоване закачування зброї з низки країн є не просто небезпечним кроком. Це крок, який перетворює ці конвої на законні цілі”, – заявив заступник міністра закордонних справ росії Сергій Рябков у суботу російському Першому каналу.

Рябков додав, що “бездумна передача” Заходом Києву такої зброї, як протитанкові ракетні комплекси та переносні зенітно-ракетні комплекси може мати наслідки.

Нагадаємо, раніше Україна вирішила відкликати українські контингенти, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру. Таке рішення прийняли у зв’язку з необхідністю посилення військового супротиву збройній агресії Росії.

 

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне, Міжнародний центр миротворчості та безпеки


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі