fbpx
23 Грудня, 2021

Ракета Ілона Маска доставить на орбіту проект одеських школярів

Ракета Ілона Маска доставить на орбіту проект одеських школярів

Міні-лабораторію, створену учнями одеського Рішельєвського ліцею, яка зацікавила американських учених, вже навесні протестують на Міжнародній космічній станції. Доставить проект ліцеїстів на орбіту ракета компанії Ілона Маска SpaceX Falcon 9.

Про це розповіла науковий керівник проекту, вчитель фізики та інформатики ліцею Анастасія Маслечко, пише Думская.

Spacex Falcon 9

Ліцеїсти-восьмикласники Микита Скрипник та Андрій Гриб присвятили свою роботу росту кристалів кров’яної солі (ця речовина використовується у реактивних двигунах та глюкометрах для діабетиків).

Задумані ними досліди проходитимуть паралельно на орбіті та на Землі протягом двох тижнів. Космонавти проведуть дослідження під керівництвом школярів за допомогою онлайн-зв’язку. Ці роботи допоможуть з’ясувати, чи впливає невагомість на формування кристалів, їх розміри, кількість і форму.

Побувати на запуску ракети школярі не зможуть через карантин, зате влітку хлопці поїдуть до США на конференцію, де слухатимуться всі наукові доповіді школярів.

Загалом в українській частині конкурсу на найкращий орбітальний науковий проект брало участь 238 заявок із семи шкіл України. Переможцями, окрім одеситів, стали учні харківської гімназії №47. Вони запропонували вивчити вплив невагомості на затвердіння стоматологічних матеріалів. Досліди пройдуть у рамках американської програми студентських експериментів.

Нагадаємо, нещодавно у громадському центрі району Лунік IX у Кошице, де компактно проживає ромська громада, 20 грудня відкрили освітню лабораторію LearningLab. За допомогою навчання новим технологіям ромських школярів прагнуть тісніше інтегрувати у словацьке суспільство.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі