fbpx
26 Січня, 2022

Рада ЄС прийняла нові “індивідуальні” правила подорожей в умовах пандемії

Рада ЄС прийняла нові “індивідуальні” правила подорожей в умовах пандемії

У вівторок, 25 січня, Рада Європи прийняла нові рекомендації, які стосуються скоординованого підходу для забезпечення безпечного вільного пересування під час пандемії COVID-19. Вони тепер ґрунтуються на “індивідуальному становищі” мандрівників і не прив’язуються до країн, з яких ті приїхали. 

Ці рекомендації є відповіддю на значний ріст вакцинації та швидке впровадження цифрових COVID-сертифікатів ЄС. Вона набуде чинності з 1 лютого, повідомляє пресслужба Ради Європи.

Bezviz Ukraina

За новою рекомендацією, заходи щодо COVID-19 застосовуватимуться з урахуванням стану здоров’я людини, а не епідеміологічної ситуації на регіональному рівні. Виняток складуть райони, де поширення вірусу високе (темно-червоні зони). Це означає, що цифровий COVID-сертифікат мандрівника має бути ключовою підставою для перетину кордону.

Рішення про те, чи вводити обмеження на вільне пересування, залишається відповідальністю держав-членів. Однак Рада ЄС працює над забезпеченням координації між країнами Євросоюзу.

Для подорожуючих з дійсним цифровим COVID-сертифікатом ЄС

Мандрівники, які мають дійсний цифровий COVID-сертифікат ЄС, не повинні підпадати під додаткові обмеження вільного пересування. Сертифікат може містити інформацію про:

  • свідоцтво про вакцинацію, якщо з моменту останньої дози серії первинної вакцинації пройшло щонайменше 14 і не більше 270 днів або якщо особа отримала бустерну дозу;
  • негативний результат ПЛР-тесту, отриманий не більше ніж за 72 години до подорожі, або негативний швидкий тест на антиген, отриманий не більше ніж за 24 години до подорожі;
  • довідка про одужання, в якій зазначено, що з дати першого позитивного результату ПЛР-тесту пройшло не більше 180 днів.

COVID-сертифікати використовуються з 1 липня 2021 року та діють у всіх 27 країнах ЄС. Крім того, наразі вони визнаються 33 країнами та територіями, що не входять до ЄС. Сертифікат видається національними органами безкоштовно.

Для подорожуючих без дійсного цифрового COVID-сертифіката ЄС

Подорожуючих, які не мають дійсного цифрового сертифіката, можуть зобов’язати здати ПЛР-тест до поїздки або не пізніше 24 годин після прибуття.

Для дітей до 12 років навність сертифікату для подорожей не є обов’язковою.

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) продовжить виробляти щотижневу загальну кольорову карту ризику COVID-19 з розбивкою за регіонами. Дані для цього надають країни-члени ЄС. Вони домовилися про чотири категорії зон ризику: зелений, оранжевий, червоний і темно-червоний.

На основі карти країни-члени повинні застосовувати обмежувальні заходи щодо подорожей з та дотемно-червоних районів, де вірус циркулює на дуже високих рівнях. Так, наприклад, слід уникати всіх необов’язкових поїздок до червоних районів. Також можуть вводитись додаткові заходи для невакцинованих – ПЛР-тестування перед прибуттям та карантин/самоізоляція після прибуття. При цьому діти до 6 років звільняються від карантину або тестування під час подорожей. Діти до 12 років повинні бути звільнені від карантину, якщо вони мають дійсний цифровий COVID-сертифікат ЄС.

Однак вказані рекомендації можуть бути переглянуті, якщо будуть виявлені нові варіанти вірусу.

Нагадаємо, через словацьку систему e-hranica (електронний кордон) на кордонах Словацької Республіки з початку роботи перевірили на симптоми коронавірусу майже 80 тисяч подорожуючих. Найбільшу частку в “імпорті” COVID-19 займали вихідці з сусідніх краї, найбільше інфікованих до Словаччини потрапляло з України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі