fbpx
22 Лютого, 2022

Путін офіційно направив російську армію в Україну: реакція світу

Путін офіційно направив російську армію в Україну: реакція світу

Президент Росії Владімір Путін 21 лютого наказав направити на схід України російські війська нібито “для підтримки миру”. Таке рішення він прийняв через кілька годин після того, як Кремль визнав незалежність так званих республік Л/ДНР.

У відповідь на кроки Росії Рада Безпеки ООН провела нічне екстренне засідання на прохання України, США та інших країн. Білий дім США видав указ про заборону інвестицій США та торгівлі в сепаратистських регіонах, пише Euronews.

ПУтін

Ключові моменти, які потрібно знати

  • Президент Росії Володимир Путін у понеділок, 21 лютого, ввечері визнав незалежність так званої Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки — двох контрольованих сепаратистами районів на сході України;
  • Потім він підписав указ про відправку російських військ для “миротворчих функцій” у цих двох регіонах;
  • Президент України Володимир Зеленський у телевізійному зверненні сказав нації: “Ми нікого і нічого не боїмося”;
  • За словами Зеленського, визнання ОРДЛО може означати односторонній вихід Росії з Мінських домовленостей та ігнорування рішень в рамках “нормандського формату”;
  • Рада Безпеки ООН провела екстрене засідання.

Боррель: “Ми повинні діяти швидко” щодо санкцій

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що скликав “надзвичайну раду з питань закордонних справ” у другій половині дня для “прийняття політичних рішень щодо європейської відповіді”. Про це він заявив після прибуття на форум міністрів Індо-Тихоокеанського регіону, який відбувся в Парижі у вівторок вранці.

“Очевидно, що ця відповідь буде у вигляді санкцій, обсяг яких міністри обговорюватимуть за моєю пропозицією”, – сказав він. – “Рішення має бути прийняте одноголосно, і я впевнений, що воно буде прийняте одноголосно. Ми повинні діяти швидко, а значить сьогодні вдень, тут, у Парижі”.

Кордони України “залишаться незмінними” – Постійний представник України при ООН

У понеділок на екстреному засіданні Ради безпеки ООН Сергій Кислиця заявив, що рішення Росії визнати так звані ДНР і ЛНР незалежними є “незаконними і нелегітимними”.

Незважаючи на дії Путіна, за його словами, “міжнародно визнані кордони України були і залишаться незмінними незалежно від будь-яких заяв і дій Російської Федерації”.

Він сказав, що окупація Росією Донецька і Луганська руйнує переговорні рамки і “може розглядатися” як односторонній вихід Росії з Мінських домовленостей, спрямованих на відновлення миру на сході України.

“Ми віддані політичному дипломатичному врегулюванню і не піддаємося на провокації”, – сказав Кислиця.

Путін “розірвав Мінські угоди на шматки”: представник США в ООН

У розмові з журналістами після екстреного засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні представниця США Лінда Томас-Грінфілд сказала, що виступ Путіна у понеділок увечері “явно є приводом для вторгнення”.

“Цим він розірвав Мінські домовленості на шматки” та “порушив Статут ООН”. Тільки-що мій російський колега зробив твердження без доказів, які демонструють їхні зусилля створити привід для конфлікту, і це тривожно, це показово, це ганебно”, – сказала вона.

Нагадаємо, підконтрольні російській пропаганді медіа продовжують хвилю дезінформації проти Збройних сил України. Минулими днями форсувалась тема нібито проникнення “українських диверсантів” та двох українських бойових машин піхоти на територію РФ.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі