fbpx
21 Лютого, 2022

Прорив “українських диверсантів” і обстріл російського КПП: РосЗМІ поширили нову провокацію проти України

Прорив “українських диверсантів” і обстріл російського КПП: РосЗМІ поширили нову провокацію проти України

Підконтрольні російській пропаганді медіа продовжили хвилю дезінформації проти Збройних сил України. Цього разу форсувалась тема нібито проникнення  “українських диверсантів” та двох українських бойових машин піхоти на територію РФ.

Крім того українських військових звинуватили в буцімто обстрілі російського прикордонного пункту в Ростовській області. Інформаційні овідомлення поширили ТАСС та РИА Новости.

У штабі Операції об’єднаних сил такі повідомлення назвали провокацією і такими, що не відповідають дійсності.

“Продемонстрована на фото та відео російськими пропагандистськими ЗМІ будівля більше нагадує “господарське приміщення”, аніж прикордонний пункт”, – заявили у штабі ООС. – “Окрім цього, артилерійські підрозділи зі складу Об’єднаних сил перебувають в районах відведення. Відтак, враховуючи технічні характеристики наявних на озброєнні Збройних Сил України артилерійських систем, ураження зазначеного “господарського приміщення” є неможливим”.

Щодо “прориву диверсантів” кордону з Росією у ЗСУ офіційно повідомили, що підрозділи знаходяться на своїх позиціях, дотримуються Мінських домовленостей та не проводять жодних наступальних дій. За відсутності будь-яких агресивних дій з боку українських захисників, загарбники самі підривають об’єкти інфраструктури та здійснюють хаотичні обстріли населених пунктів.

Спростували порушення кордону з боку українських військових і у Держприкордонслужбі України.

“Не зазначається точне місце, де це відбулося, окрім як за 150 метрів від російсько-українського кордону в межах Ростовської області. Відмітимо, що Ростовська область межує як з контрольованою українською владою територією в межах Луганської області, так і з неконтрольованою ділянкою українського кордону, протяжність якої понад 400 км”, – йдеться в заяві.

Категорично спростували останні дезінформаційні повідомлення роспропаганди про нібито атаки з боку України і в українському МЗС.

“Категорично спростовую дезінформацію РФ. Україна: не нападала на Донецьк, Луганськ, не надсилала диверсантів чи БТРи через кордон, не обстрілювала територію РФ чи КПП на кордоні, не вчиняла диверсій, не планує подібних дій. Вимагаю від РФ негайно зупинити фабрику фейків”, – зазначив Дмитро Кулеба на своїй сторінці.

Нагадаємо, раніше ми зібрали дайджест дезінформаційних кампаній, кібератак і шахрайств в інтернет-просторі Європи протягом двох січня-лютого 2022 року. Під вплив у тому числі російських дезінформаторів потрапили не тільки Україна, а й Угорщина, Чехія, Румунія та балканські країни.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі