fbpx
10 Березня, 2022

Провокатори та пропагандистські медіа: у Молдові виявляють “розхитувачів” ситуації на тлі війни в Україні

Провокатори та пропагандистські медіа: у Молдові виявляють “розхитувачів” ситуації на тлі війни в Україні

У Молдові розпочали “профілактичні” заходи, спрямовані на уникнення розхитування ситуації в країні. Служба інформації і безпеки Молдови СІБ почала виявляти осіб та сайти, діяльність яких на тлі війни в Україні може розхитувати ситуацію у Молдові.

У СІБ стверджують, що поведінка осіб, які поширюють “прапори, графічні зображення, значки, уніформу, лозунги та вітання і цим ставлять під загрозу мирне співіснування людей у багатонаціональному і багатомовному суспільстві Молдови” є безвідповідальною. Про це повідомляє NewsMaker.

дезінформація у Молдові

“Згідно із законом про протидію екстремістській діяльності СІБ здійснила профілактичні заходи проти певних осіб, які поширювали графічні емблеми та розпізнавальні знаки. Ці знаки можуть спричиняти конфліктні ситуації на основі ідеологічної, політичної і національної ненависті”, – повідомили у пресслужбі СІБ.

За даними Служби інформації і безпеки, діяльність таких осіб підпадає під ст. 4 Кримінального кодексу і передбачає санкцію від 3 до 10 років позбавлення волі. Однак яких саме знаків і розпізнавальних символів стосувлось повідомлення, у службі не розповіли.

Всерйоз взялись і за медіа та сайти, які розповсюджують дезінформаційні матеріали. Так, наприклад, 7 березня СІБ наказала заблокувати портал rta.md за шкоду національній безпеці. Портал позиціонував себе як аналітичний центр Regional Trends Analytics. Однак за заявою спецслужби, оприлюднені там матеріали “виправдовували війну” і також були спрямовані проти територіальної цілісності та нейтралітету Молдови.

Перед тим у країні були заблоковані “Спутник в Молдове” та gagauznews.md.

Вже 10 березня у Молдові заблокували ще три сайти за інформацію, що розпалює ненависть та війну в умовах надзвичайного стану в країні. Йдеться про портали flux.md, iurierosca.md та rosca.md.

Нагадаємо, раніше Молдова всерйоз занепокоїлась сусідством із російськими військовими, які базуються у придністровському регіоні Молдови. Президентка Молдови Майя Санду висловила глибоку стурбованість ситуацією з безпекою на кордоні її країни у контексті вторгнення Росії в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: realidadea.md


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі