fbpx
13 Квітня, 2022

США запровадили жорсткі санкції проти друга Орбана, який переховується в Угорщині

США запровадили жорсткі санкції проти друга Орбана, який переховується в Угорщині

Міністерство фінансів США оприлюднило заяву про те, що проти колишнього прем’єр-міністра Македонії Ніколу Груєвського будуть запроваджені санкції. Груєвський був засуджений на батьківщині до в’язниці за корупційні злочини, звідки втік до Будапешта.

У травні 2018-го року влада Північної Македонії засудила Груєвського, який був прем’єром у 2006-2016 роках, до ув’язнення за корупцію, пише Szabadeuropa.

Цей термін він повинен був почати відбувати на початку листопада 2018-го року, однак він втік до Будапешта. Його звинувачують також у зловживанні службовим становищем, відмиванні грошей та інших злочинах.

Груєвський

Груєвський потрапив під санкції згідно з президентським указом про покарання тих, хто сприяв підриву миру та стабільності на Західних Балканах. Санкціями заборонено в’їжджати на територію США, а все їхнє майно заморожено.

За даними албанських правоохоронців, прем’єр-утікач проїхав через Албанію та Чорногорію в автомобілі угорського посольства.

Допомагаючи Груєвському, угорська влада порушила кілька законів країни щодо міграції.

Існує підозра, що допомогу надав угорський прем’єр Віктор Орбан, давній друг Груєвського.

У партії Віктора Орбана справу назвали “розправою з боку лівацького уряду”. В Угорщині Груєвський попросив про притулок.

Колишній прем’єр-міністр заснував тут приватну компанію, офіс якої розташований у місті Печ. Основним видом діяльності компанії є консультування з управління бізнесом та інші види управлінського консалтингу.

Раніше з’ясувалося, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто особисто приймав Груєвського у своєму офісі, щоб отримати консультацію з питань, пов’язаних із Західними Балканами.

Варто нагадати, що раніше спікер словацького парламенту Борис Коллар (голова правої популістичної партії Sme Rodina) заявив про нібито плани Віктора Орбана за допомогою Владіміра Путіна перекроїти кордони Словаччини.

 

InfoPost.Media

Фото: Szabadeuropa


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі