fbpx
10 Березня, 2022

Президентом Угорщини вперше стала жінка – Каталін Новак, висуванка партії Орбана

Президентом Угорщини вперше стала жінка – Каталін Новак, висуванка партії Орбана

У четвер, 10 березня, парламент Угорщини обрав Каталін Новак (Novák Katalin) президентом країни строком на п’ять років (з 2022 по 2027 рік). Вона змінить на цій посаді Яноша Адера, який закінчує свій другий термін президентства.

Її кандидатуру підтримали більше 2/3 депутатів Державних зборів (парламенту) країни. Бюлетені для голосування отримали 195 депутатів, за кандидатуру Каталін Новак проголосувало 137, пише Origo.

Каталін Новак президент Угорщини

Новак стане першою жінкою в історії країни, яка обійме посаду президента Угорщини. Її кандидатуру була висунута правлячою партією “ФІДЕС – Угорський громадянський союз”, яку очолює прем’єр-міністр Віктор Орбан. До цього часу вона була міністром у справах молоді та сім’ї.

“Як президент, я хочу бути людиною миру”, – сказала Каталін Новак у своїй промові перед парламентом. “Збираюся працювати в якості охоронця Конституції, а не для того, щоб її порушувати”, – додала вона.

За її словами, “війна, розпочата Росією, безпорадна і незрозуміла”. Вона нагадала, що минулого тижня відвідала Закарпаття, “де багато хто йде у відпустку і відкриває свої будинки для біженців”.

“Уряд Угорщини надасть усі матеріальні та фізичні ресурси для подолання ситуації. Ми допомагаємо один одному в біді, дякую за це”, – зазначила Новак. – “Нам не треба було дізнаватися як це жити під російською окупацією, але ми й не хочемо копіювати й Захід… Ми належимо до Європи, і Європа належить нам, і ми не хочемо цього змінювати”.

Каталін Новак у своєму виступі заявила, що зобов’язується працювати охоронцем конституції, а не порушувати її.

Нагадаємо, об’єдана угорська опозиція планувала висунути на кандидатуру президента Угорщини економіста Петера Рона, “співвітчизника, який зробив кар’єру в економіці та фінансах, зберігаючи чесність та незалежну думку”.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі