25 Березня, 2022

Президентка Угорщини вирушила на кордон і особисто допомагає біженцям з України (ФОТО)

Президентка Угорщини вирушила на кордон і особисто допомагає біженцям з України (ФОТО)

Новообрана президентка Угорщини Каталін Новак 23 березня відвідала міста Ніредьгаза, Загонь, Лоня, Барабаш і Тарпу, де розмістилися біженці з України.

Глава держави повідомила, що почула жахливі історії під час своєї поїздки, пише видання Нirado.

новак1

Зокрема Каталін Новак провідала жінку, яка втекла від війни на 38 тижні вагітності та народила здорову дитину в лікарні у Ніредьгазі. Вона також зустрілася з родинами, члени яких планують переїхати з Угорщини до інших європейських країн. Але дуже цінують допомогу з боку угорців.

“Довгострокових стратегій у них немає, поки що всі живуть сьогоднішнім днем”, – сказала Каталін Новак.

За її словами всі угорські малі та середні міста, села, їхні керівники та прості люди, гуманітарні організації, працівники лікарень, університетів, шкіл, вихователі садків і кухонь об’єднані у одному спільному бажанні – допомогти українцям, які змушені були покинути свої рідні домівки, свою рідку землю.

Каталін Новак підтвердила важливість миру.

“Війну потрібно зупинити, а в Угорщині її не допустити”, – зазначила глава держави.

Вона відвідала містечко Фенешлітке, де розмістилися дівчата з дитячого будинку із закарпатського села Велика Добронь. Завідувач закладу Ласло Катко подякував угорцям за притулок, адже для дітей з інвалідністю потрібні відповідні умови.

Каталін Новак запевнила біженців у підтримці угорців, а також зазначила, що хоче, аби життя угорців на Закарпатті вирувало не лише через десять, двадцять, а й через сто років.

Нагадаємо, 10 березня, парламент Угорщини обрав Каталін Новак (Novák Katalin) президентом країни строком на п’ять років (з 2022 по 2027 рік). Вона змінить на цій посаді Яноша Адера, який закінчує свій другий термін президентства.

 

InfoPost.Media

Фото: Novák Katalin / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі