fbpx
22 Лютого, 2022

Президентка Словаччини: Операція Росії в Україні – це військова агресія та окупація

Президентка Словаччини: Операція Росії в Україні – це військова агресія та окупація

Президентка Словацької Республіки Зузана Чапутова назвала операцію російських збройних сил на території України актом військової агресії та окупації. За її словами, це сплановане, навмисне, неспровоковане та невиправдане порушення Росією міжнародного права та територіальної цілісності щодо України, яке Словаччина рішуче засуджує.

Чапутова підтвердила свою зацікавленість у мирі та дипломатичному вирішенні ситуації. Вона заявила про підтримку всіх дій Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу, включаючи необхідні санкції. Про це вона зазначила в заяві у вівторок після засідання Ради безпеки Словаччини, пише TASR.

Зузана Чапутова (2)

За словами Чапутової, Україна не мала реальних шансів запобігти нинішньому розвитку подій.

Президентка Словаччини сказала, що Україна спокійно і дипломатично відреагувала на масове збільшення російської військової присутності на її кордонах за останні місяці, провокації та поточну військову агресію Росії. Це пояснюється тим, що Україна, як і вся євроатлантична спільнота, хоче миру.

“Ми вважаємо мир найвищою цінністю, ми будемо до цього прагнути і наполягатимемо на дипломатичному вирішенні ситуації. Ми визнаємо територіальну цілісність України та її право вільно вибирати, де вона хоче бути”, – сказала Зузана Чапутова.

Вона вважає неприйнятною для Словацької Республіки та інших країн Східної та Центральної Європи наполегливу вимогу президента Росії повернути гарантії безпеки країн Східної та Центральної Європи, у тому числі Словаччини, до періоду 1997 року.

“Це означало б, що Північноатлантичний альянс перестане гарантувати нашу безпеку”, – сказала президентка.

За словами Чапутової, спостерігається значне зростання гібридної діяльності Росії в Словаччині.

“Це включає поширення дезінформації та неправдивих повідомлень, таких як нібито в Словаччині оголошено загальну мобілізацію. Мета цих інформаційних провокацій зрозуміла – дестабілізувати ситуацію в Словаччині, віддалити нас від наших союзників і наблизити нас до російської сфери впливу”, – підкреслила президентка Словаччини.

Це, за її словами, свідчить про загрозу безпеці Словаччини.

Глава держави закликала зберегти холодну голову і справедливість.

“Нехай нас не провокують, не піддаваймося дезінформації і слідкуймо лише за перевіреною інформацією з достовірних джерел. У ситуації, коли наш східний сусід стикається з відкритою військовою агресією, наш найкращий захист – це згуртованість, співпраця та зміцнення цінностей”, – сказала Чапутова.

Нагадаємо, поліція Словаччини спростувала фейкові повідомлення про те, що юнаків нібито мобілізують для участі у бойових діях. Дезінформація поширюється у чатах месенджерів за допомогою голосових повідомлень.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі