fbpx
11 Березня, 2022

Президент Румунії назвав паніку на АЗС результатом дезінформаційної кампанії

Президент Румунії назвав паніку на АЗС результатом дезінформаційної кампанії

Паніка на паливних заправках Румунії піднялась через підвищення цін на одній із АЗС. Про це 10 березня перед неформальним засіданням Європейської ради заявив президент Румунії Клаус Йоханніс.

За словами румунського президента, значна частина війни (в Україні, – ред.) полягає у поширенні фейкових новин та дезінформації, пише портал Digi24.

“Значна частина цієї війни – у сфері новин та неправдивої інформації, і ви добре знаєте, що уряд почав перевірку сьогодні з першої години [10 березня], щоб побачити, як могла скластись вчорашня ситуація. Вона, власне, почалась з однієї заправки, але схоже, що інформація була штучно посилена і привела майже до хвилі паніки”, – зазначив Йоханніс. – “Це небезпечно, якщо така паніка розвивається через фейкові новини, і ми повинні бути дуже обережними з інформацією, яку ми отримуємо”. 

Клаус Йоханніс

На думку президента, журналісти та серйозні редакції мають бути дуже обережними щодо інформації, яку вони отримують і передають у ЗМІ.

“Поки війна триває, ми можемо очікувати будь-яких спроб вплинути на європейську економіку через фейкові новини. Тому ми повинні бути дуже обережними. І так, держава готова втрутитися в такі кампанії”, – сказав Клаус Йоханніс у Версалі.

Також Клаус Йоханніс розповів про зростання цін на енергоносії через війну в Україні. Глава держави зазначив, що обговорюються заходи щодо того, щоб платники, особливо із вразливих категорій населення, залишались забезпеченими енергоресурсами. Оскільки конфлікт між Росією та Україною призвів до економічних наслідків і зростання цін.

Нагадаємо, напередодні чутки про те, що уряд не хоче або не може підтримувати угорські АЗС і що постачання палива в країні може бути під загрозою спростував і керівник Офісу прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш. Значне збільшення споживання палива в уряді пояснили “бензиновим туризмом”, збільшенням транзитного руху та панікою.

 

InfoPost.Media

Фото: presidency.ro


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

 

Коментарі