fbpx
07 Січня, 2022

Конфлікт між Польщею та Чехією через вугільну шахту – Польща відкликає свого посла

Конфлікт між Польщею та Чехією через вугільну шахту – Польща відкликає свого посла

Глава польського уряду Матеуш Моравецький вирішив відкликати Посла Польщі в Празі Мірослава Ясінського. Причиною стали некоректні висловлювання Ясінського щодо конфлікту навколо вугільної шахти Туров біля міста Богатинь.

Про це повідомив речник уряду Польщі Пйотр Мюллер на своїй сторінці у Twitter.

Turow

Посол Польщі в Празі Мірослав Ясінський в інтерв’ю німецькій радіостанції Deutsche Welle висловив сподівання, що Варшава і Чехія знайдуть “дружнє” вирішення спору щодо експлуатації шахти. Вона розташована поблизу кордону з Чехією. Водночас, посол розкритикував дії польського уряду.

За словами Ясінського, суперечка почалася через “відсутність емпатії, нерозуміння та неготовності до діалогу – особливо з польської сторони”.

Це висловлювання не сподобалося главі польського уряду, бо польський посол мав би захищати польські інтереси.

Чеська Республіка вимагає припинити видобуток на шахті через її несприятливий вплив на навколишнє середовище. Чехи вважають, що шахта негативно впливає на прикордонні райони, де сприяє зниженню рівня ґрунтових вод. Екологічні активісти та місцеві жителі також скаржаться на шум і запилення середовища.

У травні минулого року Європейський суд постановив, що Польща повинна закрити шахту Туров. У вересні минулого року Суд Європейського Союзу постановив, що Польща повинна платити 500 000 євро на день за те, що не припинила видобуток вугілля у Турові.

Польський уряд відмовляється закрити шахту Туров, постачаючи буре вугілля на сусідню теплову електростанцію, яка забезпечує електроенергією мільйони домогосподарств. За словами прем’єр-міністра Матеуша Моравецького, шахта Туров має важливе значення для енергетичної безпеки Польщі, і з її функціонуванням також пов’язані десятки тисяч робочих місць.

На вугіллі виробляється 65% електроенергії Польщі. Із них 17% на бурому вугіллі.

Польща планує закрити свої вугільні шахти до 2049 року.

Раніше Польща поскаржилась на блокування Україною потягів з Китаю. Через конфлікт щодо надання дозволів на вантажні перевезення тиждень не курсували потяги з Китаю в Польщу через Україну.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі