01 Червня, 2022

Прем’єр Італії заявив, що країни Європи проти вступу України в ЄС

Прем’єр Італії заявив, що країни Європи проти вступу України в ЄС

З усіх великих країн тільки Італія підтримує надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Про це заявив прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі на пресконференції після саміту ЄС.

За словами Драгі, наразі неможливо передбачити рішення про надання Україні статусу кандидата через супротив частини країн. Про це пише tgcom24.

“Тільки ми за статус кандидата в ЄС для Києва. Проти статусу кандидата для України в ЄС заперечують майже всі великі країни. Я б сказав всі, крім Італії”, – зазначив Драгі.

Маріо Драгі

Однак, за його словами, “не можна виключати швидкого руху України у бік ЄС”.

“І мені здається, що Єврокомісія теж згодна з цією точкою зору”, – додав Драгі.

Варто додати, що Італія спільно з Угорщиною цього тижня звернулись до лідерів ЄС із пропозицією мирних переговорів з Росією. Це, у свою чергу, суперечить позиції інших держав-членів, налаштованих зайняти жорстку позицію щодо Москви. Одними з найрішучіших прихильників жорсткої лінії є країни Балтії та Польща.

Хто за, хто проти?

Так, зокрема, Греція та Кіпр заявили, що підтримають прискорений вступ України до ЄС, лише якщо цю ідею підтримають усі члени Єврокомісії. Країни підтримують членство України в Європейському Союзі, проте не згодні з тим, щоб Україну приймали по прискореному процесу.

Натомість президентка Словаччини Зузана Чапутова під час візиту до Києва повідомила про підтримку рішення надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. За її словами, Словаччина і Польща переконують скептиків у ЄС надати Україні статус кандидата на вступ у червні.

Зазначимо, що лідери країн ЄС планують розглянути заявку України щодо членства ЄС на наступному саміті, який запланований на червень. Про це йдеться у висновках Європейської Ради щодо України.

Нагадаємо, що ще у квітні Україна заповнила та передала Єврокомісії заповнений опитувальник для оцінки спроможності держави отримати статус кандидата у члени ЄС.

 

InfoPost.Media

Фото: REUTERS/Johanna Geron


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі