15 Червня, 2022

Прага більше не прийматиме біженців з України – місто переповнене

Прага більше не прийматиме біженців з України – місто переповнене

У середу, 15 червня, закрився Регіональний центр допомоги українським біженцям у празькій частині Височан. Тепер українців, які прибуватимуть до Праги, будуть переправляти до інших регіонів.

Про це на Радіо Прага повідомив міністр МВС Чехії Віт Ракушан.

українці у Чехії

Він сказав, що Прага вже не має можливості приймати біженців через переселення. Однак через це для біженців з України не повинно бути незручностей і єдина незручність може виникнути лише у зв’язку з оформленням деяких документів.

У свою чергу, мер Праги Зденек Гржіб також підтвердив цю інформацію.

“Це станеться на підставі попереднього рішення кризового штабу столиці Праги. З березня ми звертаємо увагу на проблему переповненості Праги”, – сказав мер.

За його словами, центр буде закритий на невизначений термін. Буде діяти служба, яка перенаправлятиме українців кудись в інше місце.

У мерії Праги переконують, що більше столиця Чехії вже не може реєструвати нових біженців у центрі.

“У прем’єр-міністра не вистачає скоординованої системи переселення біженців в інші, менш завантажені райони”, – сказав мер Праги.

Він додав, що якщо навантаження між окремими регіонами вдасться збалансувати, Прага розгляне можливість відновлення центру допомоги.

“У Празі на тисячу місцевих жителів у чотири рази більше біженців, ніж в інших регіонах”, – підкреслив мер.

Також, з його слів, не вистачає можливостей для розміщення дітей біженців у школах чи дитсадках Праги.

У п’ятницю, 17 червня, Гржіб має обговорити ситуацію з прем’єр-міністром Петером Фіалою. Однак, за словами міського голови, це не змінить рішення про закриття центру допомоги.

Центр у Височанах наразі зареєстрував найбільшу кількість прибулих біженців у Чехії – з початку війни понад 90 тисяч людей.

Деякі голови країв Чехії критикували Гржіба за це рішення. Голова Асоціації регіонів Чеської Республіки та голова Південночеського краю Мартін Куба бачить за кроком мера Праги політичний жест. Якщо центр допомоги закриється в Празі, Пардубіцький край, як повідомляється, зробить те саме. Може виникнути ланцюгова реакція.

Варто нагадати, що мерія Праги зробила кроки і у розвантаженні залізничного вокзалу Праги від ромів-біженців з України – для них побудували вже два наметові містечка.

 

 

InfoPost.Media за матеріалами TASR

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі