fbpx
17 Січня, 2022

Посилились “карантинні” правила в’їзду: як українцям потрапити до Молдови

Посилились “карантинні” правила в’їзду: як українцям потрапити до Молдови

З понеділка, 17 січня, почали діяти нові правила в’їзду до Молдови. Тепер потрапити до країни можуть усі громадяни, незалежно від рівня поширення коронавірусу в країнах, звідки вони прибули.

Однак на кордоні необхідно пред’явити один із 4 документів, що підтверджують відсутність коронавірусу. Інакше бажаючі в’їхати до країни змушені будуть провести 14 днів на карантині. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

аеропорт Кишинів

Таке рішення прийняла комісія з надзвичайних ситуацій у охороні здоров’я Республіки Молдова у зв’язку з продовженням до 15 березня надзвичайного стану через поширення коронавірусу.

Документи, необхідні для поїздки до Молдови

Так, з 17 січня в Молдові скасують “червоні зони” у країнах з найбільшим поширенням коронавірусу. Тому всім, хто в’їжджає до Молдови, незалежно від країни, з якої вони приїхали, необхідно буде подати один із наступних документів:

  • сертифікат (паперовий або в електронному форматі) про повний курс вакцинації від коронавірусу (вступає в дію через 14 днів після останнього щеплення)
  • медичний висновок, який підтверджує, що за останні півроку людина перехворіла на коронавірус.
  • тест, що підтверджує наявність антитіл (дійсний три місяці з моменту здачі)
  • експрес-тест або ПЛР-тест, зроблений за 48 та відповідно 72 години до в’їзду в країну.

Ті, хто не зможе надати один із перерахованих документів, зобов’язані будуть провести на карантині 14 днів. Його можна буде перервати на сьомий день, якщо ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 покаже негативний результат.

Від карантину звільняються лише діти до 12 років, які не мають симптомів зараження, учні до 18 років, які приїхали на навчання до Молдови, громадяни, які приїхали на лікування, транзитні пасажири, які мають намір перебувати у Молдові не більше 24 годин.

Слід також знати, що за новим рішенням комісії з НС, у Кишиневі наразі діє помаранчевий рівень розповсюдження коронавірусу. Тому при вході до Кишинівського аеропорту пасажири мають пред’явити квиток, а супроводжуючі – сертифікат. Якщо столиця перейде в червону зону, то в аеропорт дозволятиметься вхід лише пасажирам.

Варто додати також, що уряд сусідньої Румунії оновив новий список країн за зонами епідеміологічного ризику COVID-19 та обмежувальні заходи всередині країни. Тепер потрапити сюди з країн “червоної” зони можна тільки у разі наявної вакцинації чи свідоцтва про перенесену хворобу. Крім того тут за носіння звичайної тканинної маски передбачений штраф більше 500 євро, як і за повну її відсутність.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі