fbpx
08 Січня, 2022

500 євро штрафу за тканинну маску та 86 країн “червоної” зони: Румунія оновила карантинні обмеження

Уряд Румунії оновив новий список країн за зонами епідеміологічного ризику COVID-19 та обмежувальні заходи всередині країни. Тепер потрапити сюди з країн “червоної” зони можна тільки у разі наявної вакцинації чи свідоцтва про перенесену хворобу.

Відвідувачі з країн ЄС чи Швейцарії, а також ті, хто приїжджає із зеленої або жовтої зони, звільняються від карантину у разі наявності сертифікату про повну вакцинацію, повідомляє digi24.ro.

Romania Covid

Також карантинні обмеження не застосовуються до тих, хто одужав протягом останніх 180 днів чи має негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше 72 годин.

Перетнути кордон, прибувши з країн із “червоної” зони, можна тільки у разі повної вакцинації чи довідки про перенесену хворобу.

Також від карантину звільняються ті, хто має негативний ПЛР-тест і перебуватиме в Румунії менше 3 днів.

Діти віком до 12 років не мають обмежень, а у віці від 12 до 16 років також повинні мати негативний ПЛР-тест при перетині кордону.

Ті, хто приїжджає з-за меж ЄС, звільняються від карантину у разі повного курсу вакцинації, одужання від COVID-19 протягом останніх 180 днів. Також обмеження знімаються при наявності негативного ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 48 годин.

До “червоної” зони з 7 січня 2022 року уряд Румунії відніс 86 країн, зокрема Словаччину, Угорщину, Польщу та Чехію. “Жовта” зона налічує 19 країн, туди увійшли, зокрема, Білорусь та Росія. Україна ж потрапила до “зеленої” зони.

Внутрішні обмеження в Румунії

Уряд Румунії продовжив надзвичайний стан в країні ще на 30 днів з 8 січня. Обов’язковими знову стало використання у громадських місцях хірургічних респіраторів або респіраторів FFP-2. Таке рішення прийняли через швидке швидке поширення варіанту вірусу “Омікрон” і зростання кількості інфікованих коронавірусом людей.

При цьому за носіння звичайної тканинної маски передбачений штраф, як і за повну її відсутність. Поліцейські, які стежать за дотриманням обмежувальних заходів, можуть накладати штрафи на порушників на суму до 2 500 леїв (більше 500 євро).

На час дії надзвичайного стану в Румунії заборонені масові заходи, конференції, організація приватних заходів (весілля, хрестини, святкові трапези тощо). Також під забороною зібрання культурного та наукового характеру, спортивні заходи у відкритих або закритих приміщеннях для невакцинованих осіб.

Відвідувати концерти, кінотеатри, ресторани тощо можуть тільки громадяни з сертифікатом про повний курс вакцинації, довідкою про одужання від COVID-19, негативним ПЛР-тестом чи тестом на антиген з обмеженням по кількості учасників чи відвідувачів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі