fbpx
10 Березня, 2022

Поради для переселенців: банки Словаччини відмінили комісії на валютні операції

Поради для переселенців: банки Словаччини відмінили комісії на валютні операції

Словацькі банки ввели низку змін, щоб полегшити українцям перебування за кордоном. Адже тим, хто вирушив за кордон з гривнями, не придбавши попередньо іноземну валюту, зробити це у Словаччині буде неможливо.

Жоден з великих словацьких банків не обмінює гривні на євро, пише noviny.sk.

банки Словаччини

Тому для українців словаки підготували пам’ятку про те, як уникнути труднощів при оплаті після перетину кордону:

  • не знімайте гроші в банкоматі в Україні, а зробіть це, перетнувши кордон, у Словаччині;
  • не беріть з собою готівку, краще мати міжнародно дійсні платіжні картки Visa і Mastecard;
  • знімаючи гроші в банкоматі, потрібно звернути увагу на одну річ – при знятті та оплаті краще всього вибирайте валюту євро.

Усі великі банки Словаччини відкоригували свої правила фінансових операцій. Крім того банк Slovenská sporiteľňa привіз мобільні банкомати на кордон у Вишнє Нємецке.

VUB банк

відкриває безкоштовні рахунки для громадян України за спрощеними умовами: все, що вам потрібно, це дійсний український паспорт або ID-карта

Unicredit banka

з 3 березня вихідні закордонні платежі в Україну для фізичних осіб повністю безкоштовні, до подальшого повідомлення. Громадянам України для відкриття рахунку потрібен український паспорт і не потрібно пред’являти посвідку на проживання чи візу.

Slovenská sporiteľňa:

розмістили два мобільні банкомати на кордоні у Вишнє Нємецке;

безкоштовні акаунти для українців на один рік;

почали обмінювати долари США на євро у відділеннях (до початку ситуації в Україні,через пандемію обмін валют було призупинено).

Скасували комісію для:

зняття готівки з банкоматів з карток українських банків

для переказів в Україну.

Поштовий банк і 365.банк:

безкоштовне зняття у банкоматах за допомогою української платіжної картки, сума не обмежена;

громадяни України можуть відкрити собі рахунок безкоштовно (безкоштовно на 12 місяців), їм потрібен лише дійсний паспорт;

безкоштовний переказ грошей в Україну, картка SKPY – платіжна картка, яку можна поповнювати, тобто її можна попросити (потрібно виписати формуляр). Цієї картки достатньо, допоки громадяни України не відкриють собі рахунок.

TАТРА БАНК

громадяни України можуть відкрити рахунок у будь-якому відділенні. Все, що вам потрібно, це закордонний і внутрішній паспорт з адресою прописки;

безкоштовне обслуговування існуючих та нових поточних рахунків;

зняття в банкоматах безкоштовне – зняли комісію за всі іноземні перекази в Україну (це стосується всіх клієнтів і всіх переказів з рахунків у цьому банку);

українські громадяни мають повний доступ до послуг, що дає їм доступ до коштів, зокрема до платежів картками та зняття в банкоматах, які також працюють у повному обсязі для клієнтів, які мають рахунки в українських банках у місцевій валюті.

Банк ČSOB

платіжні доручення на українські рахунки для фізичних осіб з 24.02.2022 безкоштовно;

обмін валют (USD/EUR) для громадян України без комісії;

безкоштовне обслуговування поточного рахунку з пакетом послуг для нових та існуючих клієнтів з України.

Нагадаємо, Словаччина та Румунія запустили нові евакуаційні рейси з України. Вони є безкоштовними та допомагають тим, хто хоче перетнути кордон через військові дії в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі