fbpx
12 Листопада, 2021

Помер словацький Пол Маккартні Мирослав Жбірка

Помер словацький Пол Маккартні Мирослав Жбірка

Словаччину вразила сумна новин – у віці 69 років помер словацький співак і композитор Мирослав Жбірка.

Жбірка продукував багато хітів і його завдяки словацькому телебаченню та радіо добре знали і на Закарпатті.

“Ще минулого місяця Жбірка опублікував в Instagram інформацію про те, що він у лікарні. Потім він попросив шанувальників надіслати йому енергію, тому що вона йому знадобиться. Однак невідомо, чи була пов’язана його жовтнева госпіталізація зі смертю”, – пише Та3.

Miro Žbirka

Мирослав Жбірка — син словака Шимона Жбірки та англійки Рут Гейл, що, безсумнівно, вплинуло на його подальшу кар’єру. Жбірку називають словацьким Полом Макартні і в його репертуарі є кілька альбомів з суто англійською текстами.

Свою успішну кар’єру розпочав у 15 років. Разом з першим складом гурту “Modus”, який ще називався “Modus Club” Жбірка давав концерти у відомих концертних залах.

У 1976 році Жбірка та Янек Легоцькі відновили гурт “Modus”, і настав перший успішний чотирирічний етап. У червні 1977 року вони з піснею Smile виграли “Братиславську ліру”.

У 1980 році Жбірка також записав свою першу платівку з “Modus” під назвою “Doktor sen”.

Серед інших незабутніх хітів – пісня “White Flower” з альбому “Seasonal Love”, який вийшов у 1982 році.

У червні 1983 року він переміг на Братиславській лірі з піснею “Nechodí”.

Потім виходило ще багато альбомів. У 2002, 2004 і 2005 роках був словацьким “Золотим Соловейком”.

Однією з його найпопулярніших пісень є вступна пісня “22 Days” з альбому “Nemoderný chalan”, який був випущений в 1984 році аудіокомпанією “Opus”.

У серпні 2012 року Жбірка вперше приїхав на знамениту студію “Abbey Road” в Лондоні. Він записав дві пісні “Love Shines” та “In The Sun”.

Минулого літа, 13 липня 2020 року, у Словаччині відбулася прем’єра документального фільму Месі режисера Шимона Шафранека. Фільм зображує Жбірку зблизька і знімався він майже два роки.

В українському інформаційному просторі Словаччина належить до тих щасливих країн, з яких немає резонансних новин. Однак, зважаючи на територіальну наближеність до Заходу України, потужність передавачів словацьких радіостанцій, Словаччина стала для жителів Закарпаття постачальником словацької культури через… радіо в автомобілях. Чудово про паралелі між словаками та українцями через відгук до книги “Серед словаків” Мартіна Мілана Шімечки описав письменник Андрій Любка.

 

InfoPost.Media

Фото: art.ceskatelevize.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі