13 Червня, 2022

Поляки вважають, що війна в Україні закінчиться нескоро – опитування

Поляки вважають, що війна в Україні закінчиться нескоро – опитування

Поляки не вірять у ефективність санкцій проти Росії, а більшість побоюються, що війна триватиме дуже довго. При цьому найбільшими песимістами залишаються представники польської молоді.

Відповідне опитування, результати якого опублікувала Rzeczpospolitа, провів Інститут ринкових і соціальних досліджень IBRiS.

Україна Польща

“Війна в Україні триває вже понад три місяці. Українці мають підтримку західних країн, але Росія послідовно переслідує свої цілі. Яке з наведених тверджень найближче до вашої думки щодо майбутнього цього конфлікту?” – запитали респондентів дослідники.

Найбільша група обрала дуже песимістичний варіант відповіді: майже половина респондентів (48,8%) вважає, що “нас чекає тривалий конфлікт, який буде руйнівним не тільки для України, але й для країн ЄС”. Песимізм щодо війни певною мірою співвідноситься з політичними поглядами. Аж 61% виборців, які не визначились, за кого вони голосуватимуть на наступних виборах, вважають, що війна триватиме довго. Такої ж думки дотримуються 51% прихильників опозиції і лише 36% електорату правлячої партії “Право і справедливість” (PiS).

Велика розбіжність і у відповідях різних вікових груп поляків. Аж 71% наймолодших респондентів дивляться на ситуацію песимістично, тоді як, наприклад, у групі 50-59 років песимісти становлять 45%. Серед людей старше 70 років лише 30 відсотків опитаних вважають війну затяжною.

8a7dafb7dab2c6561209dd6696bf111e

Санкції проти Росії – недієві

Молодь також найбільш скептично ставиться до впливу санкцій на поведінку Росії. У цій віковій категорії ніхто не обрав відповідь, що “санкції проти Росії змусять цю країну припинити бойові дії та швидко відійти”. Правда, варто визнати, що ця оптимістична відповідь не знайшла підтримки і більшості респондентів інших вікових груп. Середній результат становить 6%, а найвищий – у групі “70+” – 9%.

Інший варіант – закликати до світової мобілізації проти війни. У середньому менше 21% обрали відповідь, що “війна не закінчиться без рішучіших дій союзників України”. Цьому вірять переважно люди вікової групи 60-69 років (30%) та ті, хто не визначився з політичними симпатіями (29%).Серед опозиційних виборців таку відповідь вказали 26%, а серед прихильників чинної влади – 15% .

Чітку диференціацію видно і у відповіді, згідно з якою “країни ЄС домовляться з Путіним і пожертвують Україною заради своїх інтересів”. Так вважають 25% виборців PiS, 17% прихильників опозиції та 6% тих, хто не визначився. Недовіра до такої інституції, як Європейський Союз, найбільш поширена серед групи респондентів віком 40–49 років (33%), які проживають у середніх містах з населенням 50–250 тисяч жителів (40%), і які декларують праві політичні погляди (29%).

Варто нагадати також результати попереднього опитування, проведеного серед поляків у середині квітня. Так, близько 95% поляків вважають, що Україна має приєднатися до ЄС і НАТО. Ще 45% опитаних очікують, що вступ до обидвох союзів має відбутися вже найближчим часом.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі