06 Червня, 2022

Польські водії блокували АЗС на знак протесту проти високих цін на пальне

Польські водії блокували АЗС на знак протесту проти високих цін на пальне

У Польщі відбулись кілька протестів автомобілістів, оскільки ціни на паливо досягли історичних максимумів. Крім того нафтове ембарго ЄС щодо Росії може призвести до подальшого зростання цін.

Наразі вартість палива у Польщі зараз найвища з 2000 року. Ціна PB95 , найбільш часто використовуваного бензину, становила в середньому 7,62 злотих за літр (1,66 євро).

B0b61b12d06689292c816646c54be5f3

Ці ціни вже викликали певні хвилювання. У місті Бельсько-Бяла в неділю кілька водіїв, які вдавали, що їхні машини зламалися, заблокували заправну станцію частково державної паливної компанії PKN Orlen. Про це з посиланням на місцеві ЗМІ пише Euractiv.

Минулого тижня президент Анджей Дуда підписав значну поправку до Закону про ПДВ, яка продовжує дію так званого “антиінфляційного щита”. Це означає, що нижчі ставки акцизного податку, запроваджені в лютому для деяких видів палива, залишаться в силі до кінця липня.

Експерти ж прогнозують подальше зростання цін на пальне, хоч і не найближчим часом. За словами аналітиків, найближчими днями вітчизняні виробники палива не будуть вносити зміни до своїх оптових прайс-листів.

“Це пов’язано з відсутністю визначальних міжнародних котирувань, на основі яких розраховуються ціни на польських НПЗ”, – підкреслили експерти в коментарі RMF24.

Там зазначили, що зміни оптових цін можуть з’явитися не раніше вівторка.

“Є всі ознаки того, що бензин Pb95 незабаром наблизиться до 8 злотих/літр (близько 1,7 євро)”, – повідомляє e-petrol.pl.

Нагадаємо, раніше словаки спричинили паніку на угорських АЗС через обмеження пального для іноземців. Вони поспішили скористатись останньою можливістю заправити свої авто в Угорщині за офіційними цінами перед введенням обмежень угорського уряду.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі