01 Квітня, 2022

Польська залізниця змінила правила проїзду для українських біженців з 1 квітня

Польська залізниця змінила правила проїзду для українських біженців з 1 квітня

З п’ятниці, 1 квітня, польський залізничний оператор PKP Intercity запровадив нові правила оформлення безкоштовних квитків для біженців з України. Безкоштовний проїзд надається жінкам, дітям віком до 18 років, чоловікам старше 60 років та чоловікам 18-60 років з інвалідністю.

За даними Мінінфраструктури, нові правила щодо видачі безкоштовних квитків діятимуть на період з 1 по 30 квітня цього року, пише RMF24.

G2jktkuturbxy85zjg3zwy4ni0xy2mxltqyyzktytq5mi04nmmzmdg3zddhotyuanblz5gtbc0esm0cpa

Що потрібно українцям для поїздки Польщею

Документами, що засвідчують право громадян України на безкоштовний проїзд у внутрішньому транспорті, є: український паспорт, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року, або інший документ із фотографією, що посвідчує особу, наприклад, посвідчення особи, водійські права, студентський квиток; підтвердження надання номера PESEL, що вказує на статус іноземця як особи, яка перетнула кордон після 24 лютого 2022 року.

Громадяни України продовжуватимуть подорожувати за безкоштовними додатковими квитками з гарантією місця чи без. Як і раніше, безкоштовний проїзд поширюватиметься на поїзди класу 2 економ-класу (TLK та IC) по всій Польщі.

Громадянам України, які подорожують до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії чи Угорщини, видається безкоштовний додатковий квиток до останньої станції Польщі. Подальша подорож відбувається відповідно до правил, прийнятих іноземними залізницями.

Наразі приблизно 1,1 мільйона громадян України, які рятуються від війни, скористалися безкоштовним проїздом у поїздах PKP Intercity. З 26 лютого введено безкоштовний проїзд для біженців з України.

Нагадаємо, Польща адаптується до життя з мільйонами українців. За кілька тижнів сюди прибули приблизно 2,4 мільйона переселенців з України, що відразу відбилося на торгівлі, наприклад, основними продуктами харчування.

 

InfoPost.Media

Фото: gazetaprawna.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі